اخبار ارز دیجیتال

Examiner متوجه فریب مشتری، استفاده “بسیار پونزی” از وجوه در درجه سانتیگراد می شود

یک بازرس منصوب شده توسط دادگاه، تعدادی از کاستی‌های عمدی و غیرعمدی را در وام‌دهنده ارزهای دیجیتال ورشکسته از آغاز پیدا کرد.

Shobha Pillay، بازرس منصوب شده توسط دادگاه، گزارش نهایی را در مورد جنبه‌های خاصی از عملیات رمزارز شکست خورده سلسیوس در ۳۱ ژانویه ارائه کرده است. این سند در ۲۹ سپتامبر راه اندازی شد و ۴۷۰ صفحه دارد، به استثنای ۳۱ پیوست.

پیلای دادستان فدرال سابق و شریک شرکت حقوقی جنر اند بلاک است. او نحوه ذخیره ارزهای رمزنگاری شده مشتریان در درجه سانتیگراد، دقت نمایندگی های عمومی شرکت، استفاده از سپرده های جدید برای پرداخت به مشتریان فعلی، وضعیت عملیات استخراج شرکت، و تمرکز بر رعایت مالیات را بررسی خواهد کرد.

پیلای می نویسد: «سلسیوس خود را به عنوان یک سازمان نوع دوستانه تبلیغ می کرد. اما «در پشت پرده، از هر جهت مهم، سلسیوس به روشی کاملاً متفاوت با آنچه که برای مشتریانش بازاریابی می‌کرد، انجام می‌داد».

پیلای متوجه شد که کلاهبرداری به زودی زمانی آغاز شد که اولین پیشنهاد سکه سلسیوس در مارس ۲۰۱۸ نتوانست ۵۰ میلیون دلار مورد انتظار را جمع آوری کند و به ۳۲ میلیون دلار ختم شد. جامعه سلسیوس از کمبود مطلع نشد. بنیانگذار الکس ماشینسکی نیز نتوانست به وعده خود مبنی بر خرید توکن های فروخته نشده عمل کند.

علاوه بر این، پیلای نحوه کنترل این شرکت و Mashinsky شخصاً قیمت توکن CEL را ثبت کرد. این تلاش به دلیل کمبودهای مالی کاملاً موفقیت آمیز نبود. در نتیجه:

سلسیوس نتوانسته است بازدهی کافی در استقرار کریپتوهای خود برای تامین مالی بازخرید CEL کسب کند و شروع به جمع‌آوری سرمایه برای خرید CEL کرد.

در اوایل سال ۲۰۲۱، زمانی که قیمت بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) افزایش یافت و مشتریان مقدار بیشتری از ارز دیجیتال CEL را خارج کردند، سلسیوس گفت: «ما این حفره را در ترازنامه خود نمی فروشیم زیرا مشتریان خود را نمی فروشیم. مشتریان برای پر کردن “پست ها” آنها را به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن سکه های مورد نیاز به جای واریز آنها سپرده می کند. ”

پیلای گفت که یک متخصص استقرار سکه سلسیوس این اقدام را در ارتباطات داخلی “بسیار پونزی” توصیف کرد. علاوه بر این، نرخ کارمزد (بهره) شرکت به بازده تولید شده در دارایی های مشتری وابسته نبود، بلکه قرار بود پیشنهادات رقبا را شکست دهد. تا ژوئیه ۲۰۲۱، هیچ سیاستی برای تعیین غرامت وجود نداشت.

بین سال های ۲۰۱۸ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۲، این شرکت ۱.۳۶ میلیارد دلار بیشتر از درآمد حاصل از دارایی های مشتری پرداخت کرد.

تا ماه مه سال ۲۰۲۲، قیمت استیبل کوین LUNA (LUNA) به حدی کاهش یافت که شرکت دیگر قادر به پشتیبانی از قیمت CEL نبود. این شرکت در ۱۳ ژوئن برداشت ها را به حالت تعلیق درآورد، اما به پرداخت کمیسیون ادامه داد. در آن مرحله، شرکت اقدامات مشکوکی را انجام می داد. پیلای نوشت:

بین ۹ ژوئن و ۱۲ ژوئن، سلسیوس مستقیماً از سپرده‌های مشتریان جدید برای تأمین مالی درخواست‌های برداشت مشتری استفاده کرد.

سلسیوس در ۱۳ جولای اعلام ورشکستگی کرد.

مرتبط: «توکن‌های سلسیوس» جدید می‌توانند برای بازپرداخت طلبکاران استفاده شوند: گزارش

بازرس متوجه شد که عملیات استخراج سلسیوس، که به عنوان یک شرکت تابعه در اکتبر ۲۰۲۰ گنجانده شده بود، در صورت‌حساب‌ها به‌طور کلی «به‌روز» بود، به استثنای چند مورد. او بدهی های معوقه خود را خلاصه کرد:

“قبض های آب و برق پرداخت نشده سلسیوس ماینینگ ۱۳،۹۸۲،۱۵۲ دلار بود. با این حال، میزبان های ماینینگ سلسیوس ماینینگ کل موجودی پیش پرداختی ۴۶،۸۰۹،۷۵۶ دلاری دارند، که ممکن است برای جبران تعهدات سلسیوس ماینینگ در دسترس باشد. وجود دارد.”

سلسیوس در ماه اکتبر از پیمانکار استخراج شخص ثالث Core Scientific نکول کرد.

وضعیت مالیات آنقدرها هم خوب نبود. پیلای “نقص قابل توجهی در رعایت مالیات” پیدا کرد. این ممکن است تعجب آور نباشد، زیرا سلسیوس تا ژوئن ۲۰۲۱ کارشناس مالیاتی برای کارکنان نداشت. هنوز سیستمی برای پرداخت به موقع مالیات استفاده و مالیات بر ارزش افزوده ایجاد نشده بود.

آقای پیلای سردرگمی گسترده در مورد نحوه محاسبه یا جمع‌آوری مالیات‌های قابل اعمال برای استخراج سلسیوس را توضیح داد. در نتیجه، ماینینگ سلسیوس ممکن است مشمول مالیات بیش از ۲۰ میلیون دلاری در ایالت های تگزاس، پنسیلوانیا و جورجیا در ایالات متحده شود که در آن عملیات معدنی را انجام می دهد. این مبلغ ممکن است با معافیت هایی که به صورت ماسبق اعمال می شود کاهش یابد.

شبکه سلسیوس، یک سازمان مستقر در بریتانیا، با بدهی بالقوه مالیات بر ارزش افزوده مواجه است. ما ۳.۷ میلیون دلار برای پرداخت رزرو کرده ایم.

پیلای گفت که سیستم‌ها، ارتباطات و فقدان پیچیدگی مسئول مشکلات مالیاتی سلسیوس هستند.

“Examiner نتوانست حقایقی را کشف کند که نشان دهد سلسیوس یا نهادهای آن عمداً یا عمداً تعهدات مالیاتی خود را پرداخت نکرده اند.”نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا