🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر سابق دویچه بانک در طرح صندوق ارز دیجیتال R3 به گناه خود اعتراف کرد

راشاون راسل به دلیل نقش داشتن در یک طرح تجارت متقلبانه ارزهای دیجیتال با ۳۰ سال زندان مواجه است.

یک بانکدار سابق سرمایه گذاری دویچه بانک که اوایل سال جاری در ارتباط با یک طرح تجارت متقلبانه ارزهای دیجیتال متهم شده بود، به تقلب در سرمایه گذاری اعتراف کرده و ممکن است با ۳۰ سال زندان روبرو شود.

بر اساس بیانیه ۱۹ سپتامبر وزارت دادگستری، راشاون راسل ۲۷ ساله به مشارکت در طرحی برای اداره یک صندوق سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال متقلبانه به نام “R3 Crypto Fund” اعتراف کرد.

از نوامبر ۲۰۲۰ تا آگوست ۲۰۲۲، آقای راسل از شهرت خود به عنوان یک بانکدار سرمایه‌گذاری و کارگزار مالی دارای مجوز استفاده کرد تا قول دهد که می‌تواند سودهای کلان و تضمین شده‌ای را در یک سری سرمایه‌گذاری‌های کریپتو ایجاد کند، و به ۲۹ رسید.

به گفته وزارت دادگستری، آقای راسل مکرراً در مورد سرمایه گذاری های خود به سرمایه گذاران دروغ گفته و اسناد متعددی را ساخته است که اطلاعات نادرستی در مورد بازده را نشان می دهد.

دادستان ها دریافتند که آقای راسل تصاویر تغییر یافته ای از موجودی بانک ها را برای سرمایه گذاران ارسال کرده است. در موقعیتی دیگر، زمانی که یک سرمایه‌گذار تلاش کرد سرمایه‌گذاری خود را در ارز دیجیتال نقد کند، راسل پول را ارسال نکرد و در عوض یک تاییدیه حواله جعلی برای قربانی ارسال کرد.

دادستان ها گفتند که بیشتر ۱.۵ میلیون دلاری که از قربانیان به دست آمده است هرگز برای سرمایه گذاری در دارایی های رمزنگاری استفاده نشده است. در عوض، وجوه توسط آقای راسل مورد سوء استفاده قرار گرفت و در این طرح “برای منافع شخصی، قمار و بازپرداخت سرمایه گذاران قبلی” استفاده شد.

مربوط: گزارش: وکیلی که ۴۰۰ میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin پولشویی کرده بود، از محاکمه جدید خودداری کرد

راسل علاوه بر طرح سرمایه گذاری خود، به نقش خود در یک طرح سرقت هویت جداگانه نیز اعتراف کرد که در آن از اطلاعات نادرست برای به دست آوردن کلاهبرداری کارت های اعتباری و سایر دستگاه ها استفاده می کرد.

وزارت دادگستری گفت که آقای راسل این اسناد شناسایی را به قصد استفاده از آنها برای انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز به دست آورده است.

زمانی که او محکوم شد، ممکن است برای این جنایت با ۳۰ سال زندان روبرو شود و قاضی دادگاه ایالات متحده، Sanket J. Bulsara، او را به پرداخت بیش از ۱.۵ میلیون دلار به عنوان غرامت محکوم خواهد کرد. این حکم را صادر کرد.

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا