اخبار ارز دیجیتال

برادر مدیر سابق Coinbase به دلیل تجارت داخلی به ۱۰ ماه زندان محکوم شد

اعتقاد بر این است که این اولین رویداد تجاری داخلی است که شامل ارزهای دیجیتال است.

برادر مدیر محصول سابق کوین‌بیس، نیکیل وحی، به اتهام توطئه کلاهبرداری از طریق سیم در اولین پرونده تجارت داخلی مربوط به ارزهای دیجیتال، به ۱۰ ماه زندان محکوم شده است.

همانطور که رویترز گزارش داد، نیکیل وحی در ماه سپتامبر به دلیل گشایش یک معامله بر اساس اطلاعات محرمانه ای که از برادرش، ایشان واهی، مدیر محصول سابق کوین بیس به دست آمده بود، گناهکار خود را پذیرفت.

نیکیل وحی اعتراف کرده است که با استفاده از اطلاعات داخلی به‌دست‌آمده از کوین‌بیس معامله می‌کند. به گفته دادستان فدرال منهتن، مدیر محصول سابق، ایشان واهی، اطلاعات حساسی را با برادر و دوستش سمیر رامانی در مورد دارایی دیجیتال جدیدی که Coinbase قصد دارد به پلتفرم تجاری خود اضافه کند، به اشتراک گذاشته است.

دادستان های ایالات متحده با استناد به این واقعیت که نیکیل وحی از فعالیت های غیرقانونی خود حدود ۹۰۰ هزار دلار سود کسب کرده است، مجازات ۱۰ تا ۱۶ ماه زندان را برای وی توصیه کرده است. با این حال، وکیل مدافع او نتیجه دیگری را پیشنهاد کرد و استدلال کرد که انگیزه نیکیل از ارتکاب جرم، بازپرداخت هزینه تحصیلات دانشگاهی به والدینش بوده و او سابقه کیفری ندارد.

مطالب مرتبط: در موج دوم اخراج ها، کوین بیس ۲۰ درصد دیگر از کارمندان را کاهش می دهد.

حکم نیکیل وحی در بحبوحه افزایش نظارت دادستان ها و رگولاتورهای ایالات متحده علیه شرکت های رمزنگاری و مدیران آنها صادر می شود.

در ۴ ژانویه، کوین بیس پس از بررسی برنامه انطباق خود با وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) به توافق رسید. به گفته NYDFS، کوین بیس با پرداخت ۵۰ میلیون دلار جریمه به دلیل نقض قانون خدمات مالی و بانکداری نیویورک موافقت کرده است و با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری برای اصلاح برنامه انطباق خود موافقت کرده است. تحقیقات نشان داد که Coinbase دارای نقص‌های مختلفی در رابطه با الزامات ضد پولشویی است و در فرآیندهای نظارت بر تراکنش و ورود کاربران به آن مشکل دارد.

در ۱۰ ژانویه، برایان آرمسترانگ، مدیر عامل کوین بیس، گفت که کوین بیس ۹۵۰ شغل را به عنوان بخشی از اقدام شرکت برای کاهش حدود ۲۵ درصدی هزینه های عملیاتی شرکت در بحبوحه زمستان جاری ارزهای دیجیتال، کاهش می دهد. همانطور که رسما اعلام شد، به نظر می رسد مشکلات کوین بیس همچنان ادامه دارد.نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا