🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر مالی سابق به جرم سرقت ۵ میلیون دلار برای تجارت ارزهای رمزپایه و سهام ممتیک به ۳ سال زندان محکوم شد.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کوپر مورگنتا ۵ میلیون دلار از سه شرکت مختلف اختلاس کرد و تقریباً تمام آن را در یک معامله ارز دیجیتال و “سهام memetic” از دست داد.

مدیر مالی سابق یک شرکت خرید با مقاصد ویژه (SPAC) به دلیل اختلاس ۵ میلیون دلاری که برای تجارت ارزهای دیجیتال و “سهام ممتیک” استفاده شده بود، به سه سال زندان محکوم شد.

طبق یک بیانیه مطبوعاتی در ۲۷ آوریل از وزارت دادگستری (DOJ)، کوپر مورگنتا، مدیر مالی سابق شرکت کسب طلای آفریقا (AGAC)، سه SPAC مختلف – AGAC، Strategic Metals Acquisition Corp I (SMAC) را اعلام کرده است. بیش از ۵ میلیون دلار اختلاس کرده است. I) و Strategic Metals Acquisition Corp II (SMAC II) از ژوئن ۲۰۲۱ تا اوت ۲۰۲۲.

بر اساس یک دعوی مدنی مرتبط که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه شده است، مورگنتائو تقریباً ۱.۲ میلیون دلار وجوه از طلای آفریقا را به حساب شخصی خود منتقل کرده و از این وجوه برای فروش سهام و گزینه های ارز دیجیتال استفاده کرده است. . .

با انجام این کار، او تقریباً تمام سرمایه خود را از دست داد.

پس از این ضرر، او متعاقباً اسناد جعلی را در اختیار حسابداران و حسابرسان طلای آفریقا پیش از تشکیل پرونده عمومی در SEC قرار داد که منجر به “تعریف نادرست مادی” در سوابق مالی عمومی شرکت شد.

در همین حال، مورگنتاو ۴.۷ میلیون دلار دیگر از سرمایه گذاران خصوصی در یک SPAC جدا از طلای آفریقا بر اساس ادعاهای جعلی مبنی بر استفاده از وجوه برای راه اندازی یک SPAC دیگر جمع آوری کرد.

متأسفانه برای سرمایه گذاران، مورگنتا در واقع از پول تازه جمع آوری شده نه تنها برای پوشش زیان خود در طلای آفریقا، بلکه برای ادامه داد و ستد ارزهای دیجیتال و سهام ممتیک استفاده کرد.

در آن زمان، SMAC I در حال جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران خصوصی قبل از عرضه اولیه عمومی (IPO) بود.

طلای آفریقا در آگوست ۲۰۲۲ این برداشت را کشف کرد، مورگنتائو را اخراج کرد و تخلف او را به SEC اطلاع داد.

مربوط: CTFC برنده رکورد پرداخت جریمه ۳.۴ میلیارد دلاری در پرونده کلاهبرداری مرتبط با بیت کوین است

مورگنتائو، ساکن فلوریدا، در ۳ ژانویه به یک فقره کلاهبرداری با سیم اعتراف کرد. او به سه سال زندان محکوم شد و به رد ۵.۱ میلیون دلار و پرداخت ۵.۱ میلیون دلار اضافی غرامت محکوم شد.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده در بیانیه ای گفت: «حکم امروز کوپر مورگنتاو به مروجین SPAC پیام می دهد که تقلب در بازار SPAC مجازات خواهد شد و طمع در وال استریت با عواقب جدی مواجه خواهد شد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟نویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا