🚨 اخبار ارز دیجیتال

Evmos، Swing، Tashi و Wormhole برای حل مشکل نقدینگی Cosmos با یکدیگر همکاری می کنند

Tashi و Swing ممکن است توکن‌های پل کرم‌چاله مانند USDC، USDT و wETH را ادغام کنند و استفاده از Cosmos DeFi را آسان‌تر کنند.

گروهی از پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) گرد هم آمده اند تا مشکل نقدینگی در اکوسیستم کیهان را حل کنند. تیم‌های درگیر شامل پروتکل پل زدن زنجیره‌ای متقابل Wormhole، جمع‌آورنده نقدینگی Swing، پروتکل وام دهی Tashi، و Evmos شبکه Cosmos است.

طبق اظهارات دو تیم درگیر، کرم چاله می‌تواند تتر (USDT)، USD Coin (USDC)، Wrapped Ether (wETH) و Wrapped Bitcoin (wBTC) را برای استفاده با Evmos جمع‌آوری کند و پنج عدد جدید ثبت کند. توکن های پل برای سولانا (SOL). رای گیری حاکمیت کرم چاله در مورد این بخش از پیشنهاد در ۱۹ سپتامبر آغاز شد و در حال حاضر تقریباً به اتفاق آرا از آن حمایت می شود.

هنگامی که یک توکن در Evmos راه اندازی شد، در پروتکل Swing پیاده سازی می شود و به کاربران اجازه می دهد تا توکن هایی را از هر شبکه ای که توسط Swing پشتیبانی می شود مانند BNB Chain، Polygon، Fantom و غیره به Evmos ارسال کنند.

تاشی همچنین Swing را در رابط کاربری خود پیاده‌سازی می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا سکه‌ها را به عنوان وثیقه با کمترین کلیک روی دکمه‌ها بریزند و واریز کنند. کاربران می‌توانند از این وثیقه برای گرفتن وام برای سکه‌های مبتنی بر Cosmos یا Ethereum، مبادله سکه‌های امانت‌گرفته شده با سکه‌های دیگر، سپرده‌گذاری در استخرهای نقدینگی و سایر اقدامات DeFi معمولی استفاده کنند.

عنوان: رابط کاربری تاشی. منبع: تاشی

نمایندگان Swing و Tashi می گویند که ادغام آماده است تا به صورت زنده اجرا شود و فقط منتظر تصویب و اجرای پیشنهاد Wormhole است. رای گیری در مورد این پیشنهاد قرار است در ۲۴ سپتامبر به پایان برسد، به این معنی که سیستم نقدینگی جدید در مدت کوتاهی پس از آن فعال خواهد شد.

مربوط: DYdX مبادله کتاب سفارش غیرمتمرکز را در Cosmos راه اندازی می کند: KBW 2023

لیندسی آیرونساید و کریستین بولتون، بنیانگذاران تاشی در گفتگو با کوین تلگراف گفتند که برای حل «بحران» نقدینگی در اکوسیستم کیهان به یک سیستم جدید نیاز است. او ادعا کرد که وجود دارد. بولتون گفت: “ما این زنجیره را داریم که به ارائه این فرصت های عالی ادامه می دهد، اما هیچ کس از آنها استفاده نمی کند زیرا نقدینگی در آنجا وجود ندارد.” ولی “[Wormhole]، آنها روشن هستند، فکر می کنم اکنون ۲۹ زنجیره مختلف وجود دارد […] بنابراین، فرصتی برای حل آن بحران است. ”

آیرونساید گفت که پس از شروع استفاده از اکوسیستم کیهان، احساس کردند که به یک سیستم جدید نیاز دارند. اولین باری که او سعی کرد USDC را به Cosmos (ATOM) مبادله کند و آن را به Evmos ارسال کند، تجربه کاربری بدی را تجربه کرد. برای دریافت ATOM، ابتدا باید USDC را به Cosmos Hub متصل کنم. اما هنگامی که USDC به شبکه متصل شد، دیگر هیچ ATOM برای پرداخت هزینه گاز برای انجام مبادله وجود نداشت.

به گفته آیرونساید، این تجربه باعث شد تیم متوجه شود که باید روی این موضوع تمرکز کند. “به عنوان یک کاربر جدید وارد می شوم […] و تلاش برای یافتن راه حل های این مشکلات، [that] این یک معامله بزرگ بود.»

در گفتگوی جداگانه، Viveik Vivekananthan، مدیر عامل Swing موافقت کرد که سیستم جدید می تواند این مشکلات را حل کند. هنگامی که کاربر می خواهد USDC را با یک سکه دیگر در Evmos مبادله کند، Swing بخشی از سکه های ارسالی را به سکه های بومی Evmos تبدیل می کند که سپس برای انجام مبادله روی گاز خرج می شود. Vivekananthan توضیح داد که این به کاربران امکان می دهد با استفاده از سکه های پشتیبانی شده به Evmos وارد شوند.

او گفت که در ابتدا، سوئینگ در درجه اول فقط می‌تواند توکن‌ها را از شبکه‌های غیر کیهانی به Evmos متصل کند، اما تیم قصد دارد سازگاری را گسترش دهد تا در آینده امکان ایجاد پل بین شبکه‌های مختلف Cosmos را فراهم کند.

جامعه Cosmos به تلاش های هماهنگ برای درگیر کردن کاربران با ویژگی های جدید در سال ۲۰۲۳ ادامه می دهد. Noble زنجیره ای مبتنی بر Cosmos نسخه بومی استیبل کوین USDC خود را در ۲۸ مارس راه اندازی کرد، و Cosmos Hub در ۱۳ سپتامبر، اشتراک مایع را اجرا کرد. با رقیبی به‌شکل Optimism Superchain مواجه است که به دنبال ایجاد شبکه‌ای از بلاک چین‌های به هم پیوسته با عملکردی مشابه Cosmos است.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا