🚨 اخبار ارز دیجیتال

شواهد استفاده از ارزهای دیجیتال توسط داعش در حال افزایش است: موسسه TRM


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلتفرم اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs فاش کرده است که تتر (USDT) در شبکه Tron برای اکثر تراکنش ها استفاده می شود.

پلتفرم اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که در آن چندین مورد استفاده از ارزهای دیجیتال توسط گروه‌های وابسته به داعش در سراسر آسیا برجسته شده است. این گزارش پیوندهای زنجیره ای بین این گروه ها و تلاش های حامی داعش برای جمع آوری کمک های مالی در سوریه را به هم مرتبط می کند.

گزارشی که در ۲۱ ژوئیه منتشر شد، “شواهد زنجیره ای فزاینده ای را در ۱۲ ماه گذشته” نشان داد که نشان می دهد شبکه های طرفدار داعش در تاجیکستان، اندونزی و افغانستان از ارزهای دیجیتال برای تسهیل فعالیت های خود استفاده می کنند.

گزیده‌ای از گزارش «TRM شواهد فزاینده‌ای از استفاده از رمزارز توسط داعش و حامیانش در آسیا پیدا می‌کند».منبع: TRM Labs

بر اساس این گزارش، اکثر تراکنش‌های مربوط به این حادثه شامل استفاده از تتر (USDT) در شبکه Tron (TRX) بود.

در ۲۱ ژوئیه، Cointelegraph ارائه‌ای توسط تارا آنیسون، رئیس سابق مشاور فنی رمزگذاری در Elliptic را پوشش داد که بیان می‌کرد مجرمان از بیت‌کوین به سمت استیبل کوین‌ها حرکت می‌کنند. او همچنین تاکید کرد که TRON و Tether دارایی های محبوب برای استفاده غیرقانونی هستند.

این گزارش به موردی در تاجیکستان اشاره می کند که در آن از ارزهای رمزنگاری شده برای جذب جنگجویان برای گروه های وابسته به داعش در افغانستان استفاده شده است. به طور خاص، یک کمپین جمع آوری کمک مالی که بیش از یک سال اجرا شد به آدرسی مرتبط شد که در سال ۲۰۲۲ “تقریباً ۲ میلیون دلار آمریکا به USDT” در Tron دریافت کرد.

مربوط: افسانه های رد کردن: ارزهای دیجیتال برای فعالیت های مجرمانه استفاده می شوند

آزمایشگاه TRM جریان وجوه را از طریق ردیابی بلاک چین شناسایی کرده و به صرافی ای که گروه برای نقدینگی وجوه استفاده می کند اطلاع داده است. این صرافی سپس به مقامات محلی هشدار داد که منجر به دستگیری جمع آوری کمک های مالی داعش توسط مقامات ترکیه شد.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که تعداد قابل توجهی از افراد وجود دارند که از صرافی‌های مستقر در اندونزی برای انتقال وجوه به آدرس‌های مرتبط با کمپین‌های حامی داعش در سوریه استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۲۲، بیش از ۵۱۷۰۰۰ دلار آمریکا توسط افرادی که از صرافی‌های مستقر در اندونزی استفاده می‌کردند به آدرس‌هایی که توسط آزمایشگاه‌های TRM به عنوان متعلق به صرافی‌های محلی که کمپین‌ها و فعالیت‌های حامی داعش در سوریه را تبلیغ می‌کردند، منتقل شد.

علاوه بر این، گزارش شد که یک واحد رسانه ای وابسته به سازمان وابسته به داعش پاکستان (ISPP) در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شروع به تبلیغ توانایی خود برای پذیرش کمک های مالی کرد.

آزمایشگاه های TRM آدرس های مدیریت شده توسط این گروه را شناسایی کرده اند که مجموعاً حدود ۴۰۰۰۰ دلار در ۱۲ ماه گذشته است.

مجله: سازمان‌های مجری ایالات متحده سرکوب جنایات مرتبط با ارزهای دیجیتال را تشدید می‌کنند.

نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا