اخبار ارز دیجیتال

همه چیزهایی که برای سلسیوس و الکس ماشینسکی اتفاق افتاده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از رشد شرکت در طول همه‌گیری تا دستگیری مدیر عامل سابق آن و تصمیم‌گیری با تنظیم‌کننده‌های فدرال، به افزایش و کاهش درجه سانتی گراد نگاهی بیندازید.

در ۱۳ ژوئیه، مقامات الکس ماشینسکی، مدیر عامل سابق شبکه سلسیوس را دستگیر کردند. او با اتهامات جنایی و مدنی برای مدتی که در پلتفرم وام‌دهی رمزنگاری که در سال ۲۰۱۷ در تأسیسش کمک کرد، مواجه است.

دادرسی کیفری احتمالی علیه Mashinsky و کیفرخواست علیه سلسیوس در حال انجام است، اما رویدادهای این هفته برای بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال که تحت تأثیر سقوط پلتفرم قرار گرفته اند به اوج خود رسیده است. در حالی که سلسیوس احتمالاً قبل از سقوط بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ مشکلاتی داشت، سقوط Terra بی ثباتی پلت فرم وام دهی آن را در کانون توجه قرار داد.

شبکه سلسیوس که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد به بیش از ۱.۷ میلیون مشتری و ۲۵ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت در اوج خود در طول همه گیری جهانی افزایش یافته است. با این حال، رکود در بازار ارزهای دیجیتال، شیوه‌های معاملاتی اهرمی این شرکت را آشکار کرد که به سقوط آن کمک کرد.

قیمت توکن سلسیوس (CEL) در اوایل سال ۲۰۲۲ به دنبال تثبیت استیبل کوین هایی مانند تتر (USDT) به دلار آمریکا و کاهش ترا، به طور قابل توجهی کاهش یافت. سلسیوس در ژوئن ۲۰۲۲ اعلام کرد که تمام برداشت‌ها را به حالت تعلیق در می‌آورد زیرا “سلسیوس در موقعیت بهتری قرار دارد تا به تعهدات خروج خود در بلندمدت عمل کند” بدون ارائه برنامه نهایی.

درجه سانتیگراد در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲ برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کرد و سپرده گذاران را در مورد سرنوشت دارایی های محبوس شده در پلت فرم وام نامطمئن گذاشت. در حوالی زمان اعلام این خبر، تعدادی از تنظیم‌کننده‌های مالی ایالتی ایالات متحده هشدارهایی را به سلسیوس صادر کردند و مدعی شدند که ماشینسکی اظهارات گمراه‌کننده‌ای را ارائه کرده است زیرا به پلتفرم دستور داده‌اند ارائه اوراق بهادار را متوقف کند. طیف وسیعی از ادعاها.

ماشینسکی در سپتامبر ۲۰۲۲ از سمت مدیرعاملی استعفا داد و گفت که نقش او “به طور فزاینده ای منحرف کننده” شده است زیرا کاربران با “زمان های اقتصادی دشوار” روبرو می شوند. گزارش‌ها در آن زمان درباره روند ورشکستگی شرکت حاکی از آن بود که سلسیوس حدود ۲.۸ میلیارد دلار بدهی دارد.

تا پایان سال ۲۰۲۲، وزارت دادگستری ایالات متحده قبلاً ماشینسکی، سلسیوس و افسر ارشد درآمد سابق رونی کوهن پاون را به اتهامات متعدد مرتبط با کلاهبرداری متهم کرده بود، اما روند رسیدگی تا جولای ۲۰۲۳ بسته شد. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ممکن است شکایت خود را علیه درجه سانتیگراد برای نقض مقررات در حوزه قضایی مربوطه خود شروع کرده باشند.

مربوط: کاربران واجد شرایط درجه سانتیگراد می‌توانند با تأیید دادگاه تمام «دارایی‌های قابل توزیع در بازداشت» را پس بگیرند

در ژانویه ۲۰۲۳، دادستان کل ایالت نیویورک شکایتی را علیه مدیر عامل سابق تنظیم کرد و او را متهم کرد که چندین “اظهارات نادرست و گمراه کننده” را ارائه کرده است که میلیاردها دلار هزینه برای سرمایه گذاران داشته است. سپس CFTC و SEC در ماه ژوئیه شکایت مدنی علیه Mashinsky را در بحبوحه اتهامات جنایی علیه مدیر عامل سابق اعلام کردند که با خود پلتفرم حل و فصل شد. FTC پلتفرم های وام دهی را به دلیل “هزینه” ادعایی ۴.۷ میلیارد دلار جریمه کرده است.[ing] میلیاردها دلار سپرده کاربران پس از «فریب دادن» کاربران به دست آمد.

در زمان انتشار این مقاله، ماشینسکی نسبت به همه اتهامات خود بیگناه است، از وثیقه ۴۰ میلیون دلاری خود آزاد شده است و جز در شرایط استثنایی اجازه سفر به او داده نشده است. بدهکاران سلسیوس گفتند که از حل و فصل دعاوی خود با تنظیم کننده های فدرال “راضی” هستند زیرا این پلتفرم به مراحل ورشکستگی خود ادامه می دهد.

Mashinsky به تعداد فزاینده‌ای از افراد در صنعت ارزهای دیجیتال می‌پیوندد که توسط مقامات به اتهام کلاهبرداری از کاربران هدف قرار می‌گیرند. سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX به قید وثیقه در ایالات متحده آزاد شده است تا اولین محاکمه جنایی خود در ماه اکتبر در انتظار باشد، در حالی که دو کوون، یکی از بنیانگذاران Terra به چهار ماه زندان در مونته نگرو محکوم شد که از آن ممکن است به ایالات متحده یا تحویل داده شود. جنوب. کره جنوبی متهم به کلاهبرداری

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: تیفانی فونگ برنز درجه سانتیگراد، FTX، نیویورک پست: تالار مشاهیر آتشنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا