اخبار ارز دیجیتال

ترکیدن «همه حباب ها»: بدترین سال برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده از سال ۱۹۳۲

بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ شکست خورد، اما برای سهام، اوراق قرضه و املاک و مستغلات ایالات متحده نیز خوشایند نبود.

به نظر می رسد سال ۲۰۲۲ سال پرتلاطمی برای سرمایه گذاران باشد، نه فقط سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال. خزانه داری ایالات متحده بدترین سال خود را در قرن ها سپری کرده است و سهام ایالات متحده از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۲۰ درصد کاهش یافته است.

از ۳۰ نوامبر، فایننشال تایمز گزارش داد که پرتفوی سنتی متشکل از ۶۰ درصد سهام و ۴۰ درصد اوراق قرضه بدترین عملکرد خود را از سال ۱۹۳۲، زمانی که ایالات متحده در بحبوحه رکود بزرگ قرار داشت، نشان می دهد.

بازده اسمی برای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده از ۱۸۷۱ تا ۲۰۲۲. منبع: فایننشال تایمز

در همین حال، سهام‌های فناوری که تئوری‌های مرتبط با قیمت‌های ارزهای دیجیتال را دارند، سال خوبی را سپری نکرده‌اند.

شاخصی که عملکرد شرکت های آمریکایی در این صنعت را ردیابی می کند، در سال ۳۵.۷۶ درصد زیان را ثبت کرد.

غول‌های فناوری خانگی مانند نتفلیکس، متا، زوم، اسپاتیفای و تسلا همگی سال‌های سختی را پشت سر گذاشته‌اند و بر اساس گزارش یاهو فاینانس، سهام آنها از ۵۱ درصد به ۷۰ درصد کاهش یافته است.

بر اساس آخرین داده های آژانس مالی مسکن فدرال، قیمت مسکن در ایالات متحده در ماه های سپتامبر و اکتبر راکد بود.

بازده شاخصی که عملکرد قیمت سهام شرکت های آمریکایی در صنعت فناوری را تا سال ۲۰۲۲ دنبال می کند. منبع: S&P Dow Jones Indices.

این کاهش سهام و بخش‌ها می‌تواند به آینده بهتری برای زمستان ارزهای دیجیتال فعلی کمک کند. ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۲.۲۵ تریلیون دلار به ۷۹۸ میلیارد دلار در طول سال کاهش یافت که ۶۴.۵ درصد کاهش داشت و میلیاردرهای کریپتو زیان هنگفتی را ثبت کردند.

بحران‌های کریپتو که در طول سال ۲۰۲۲ رخ داده‌اند شامل ورشکستگی FTX، سلسیوس، Three Arrows Capital و فروپاشی شبکه Terra است.

مربوط: قیمت بیت کوین ۱۶.۵ هزار دلار است، اما نرخ سرمایه گذاری ریسک پایین آمدن بیت کوین جدید را افزایش می دهد

همانطور که آندریاس استنو، تحلیلگر سرمایه گذاری در یک توییت در ۳۰ دسامبر اشاره کرد، “همه طبقات دارایی” در سال ۲۰۲۲ کاهش قابل توجهی خواهند داشت و به زودی املاک و مستغلات نیز در پی خواهد داشت.نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا