اخبار ارز دیجیتال

اکونومیست می گوید: دستگیری اوا کایری یک عقب نشینی در مقررات ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا است.

دستگیری اوا کایری، نماینده پارلمان اروپا به اتهام فساد به عنوان ضربه ای به پذیرش ارزهای دیجیتال و بلاک چین شناخته شده است.

دستگیری نماینده پارلمان اروپا و حامی ارزهای دیجیتال، ایوا کایری، توسط شرکت کنندگان برجسته صنعت بلاک چین به عنوان ضربه ای به اکوسیستم تلقی می شود.

کایری، یکی از 14 معاون رئیس پارلمان اروپا، در 10 دسامبر دستگیر و توسط دادستانی بلژیک متهم شد. دادستان های بلژیک در حال تحقیق درباره اتهامات فساد، پولشویی و جرایم سازمان یافته مربوط به سیاست گذاران ارشد قطری و اروپایی هستند.

بر اساس گزارش ها، پلیس بلژیک 600000 یورو پول نقد و همچنین رایانه ها و تلفن های همراه کایری و سه نفر دیگر را که در تحقیقات شرکت داشتند، کشف و ضبط کرد. کایری از آن زمان از پارلمان اروپا تعلیق شد و از سال 2014 در پارلمان اروپا عضویت داشت.

کایری حامی سرسخت ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین در پارلمان اروپا است و نقش کلیدی در جهت دهی به رویکرد هیئت حاکمه در این زمینه در سال های اخیر ایفا کرده است.

اروین بورودر، کارشناس ارشد سیاست در انجمن بلاک چین اروپا، به کوین تلگراف گفت که اتهامات علیه کایری را نمی توان ساده تلقی کرد، اما دستگیری کایری منجر به حرکتی برای کمک به صنعت کریپتو شده است. صدای بسیار مورد نیاز را از دست داده است.

ولودر همچنین بر نقش کایری در رهبری رژیم آزمایشی DLT و قطعنامه بلاک چین در سال 2016 تاکید کرد و به عنوان گزارشگر سایه ای که برای بهبود فناوری بلاک چین در طول پیشنهاد InvestEU 2020 لابی کرد.

مطالب مرتبط: نمایندگان پارلمان اروپا به مالیات های رمزنگاری و بلاک چین رأی دادند

Kaili همچنین یک حرکت جداگانه برای کشف توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در چارچوب مقررات بازار دارایی رمزنگاری (MiCA) اتحادیه اروپا که اخیراً تصویب شده است، رهبری کرد. ولودر گفت تلاش های Kaili برای کشف NFT ها از نظر خدمات مالی و کاربردهای صنعتی برای فضای بلاک چین مثبت است.

ولودر آنچه را که در بوندستاگ آلمان در اواسط دسامبر مشاهده کرد، به عنوان «استدلال‌های منفی و ناآگاهانه» علیه فناوری بلاک چین و وب 3 برجسته کرد. این اقتصاددان معتقد است که این احساسات منفی در حال گسترش در سراسر قاره است.

من فکر می‌کنم مسائل مشابهی در سطح اتحادیه اروپا وجود دارد، به‌ویژه در محیط دو حزبی امروزی که ایدئولوژی نقش بزرگی در شکل‌دهی تصورات از فناوری‌ها و صنایع خاص بازی می‌کند.»

ولودر همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا رویدادهای کلان در فضای ارزهای دیجیتال، از جمله انفجار FTX، نقشی در برندسازی اکوسیستم به عنوان “صنعت ناسپاس و گناهکار” ایفا کرده است یا خیر.

برکناری کایری از کنگره، شکافی را برای طرفداران پرشور و پرشور ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کند تا برای بررسی دقیق نظارتی تلاش کنند. ولودر ابراز خوش بینی کرد و دید کارشناسان صنعت و مقامات کمیسیون اروپا در کارگاه اخیر در پارلمان اروپا نظرات متفاوتی را در مورد این بخش ارائه کردند.

ولودر همچنین حدس می‌زند که اداره کل بازارهای داخلی، صنعت، کارآفرینی و شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(DG GROW) نیز ممکن است در توسعه چارچوب‌های NFT و بخش مالی غیرمتمرکز مسئولیت را بر عهده بگیرد.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا