اخبار ارز دیجیتال

یوروپل گزارش داد که 19.5 میلیون دلار ارز دیجیتال در اقدامی اجرایی علیه بیتزلاتو ضبط شده است

عملیاتی که توسط مقامات اروپایی و آمریکایی انجام شد، منجر به دستگیری پنج نفر مرتبط با مبادله شد، از جمله بنیانگذار Bitlert آناتولی لگکودیموف.

آژانس همکاری های اجرای قانون اتحادیه اروپا (یوروپل) گزارش داده است که مقامات کیف پول های رمزنگاری حاوی بیش از 19 میلیون دلار ارز دیجیتال را به عنوان بخشی از یک اقدام اجرایی علیه شرکت ارزهای دیجیتال Bitzlato مدیریت می کنند.

در اطلاعیه 23 ژانویه، یوروپل گزارش داد که حدود 46 درصد از دارایی های آن (1 میلیارد یورو یا 1.09 میلیارد دلار در زمان صدور) از طریق بیتزلاتو منتقل شده و به فعالیت غیرقانونی مرتبط است. بر اساس تجزیه و تحلیل آژانس دولتی، بیتزرات بیش از 2.1 میلیارد یورو ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC)، دش (DASH) و Dogecoin (DOGE) دریافت کرده است که بیشتر آن به روبل روسیه تبدیل شده است.

یوروپل گفت: «تبدیل دارایی‌های کریپتو به ارز فیات غیرقانونی نیست، اما تحقیقات مجرمان سایبری نشان داده است که مقادیر زیادی از دارایی‌های مجرمانه از این پلتفرم عبور می‌کنند. اکثر تراکنش‌های مشکوک شامل نهادهایی می‌شوند که دارای مجوز از دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (OFAC) هستند و برخی نیز شامل کلاهبرداری سایبری، پولشویی، باج‌افزار و مواد سوء استفاده از کودکان می‌شوند.

به عنوان بخشی از اقدام یک تیم اجرایی متمرکز بر رمزنگاری، مقامات ایالات متحده از دستگیری بنیانگذار Biturat آناتولی لگکودیموف در فلوریدا در 18 ژانویه خبر دادند. یوروپل اضافه کرد که این عملیات با حمایت آژانس‌هایی در بلژیک، قبرس، پرتغال، اسپانیا و هلند منجر به دستگیری چهار فرد دیگر مرتبط با مبادلات ارزهای دیجیتال شد. یکی از قبرس و سه نفر از اسپانیا.

مربوط: Bitzlato بسیار ضعیف بود، اما قبل از اقدام DOJ کاملاً بی توجه نبود

علاوه بر این دستگیری ها، یوروپل گزارش داد که مقامات کیف پول هایی به ارزش حدود 18 میلیون یورو یا 19.5 میلیون دلار را توقیف کردند و بیش از 100 حساب در سایر صرافی های ارزهای دیجیتال با کنترل 50 میلیون یورو را مسدود کردند. مقامات ایالات متحده همچنین در تلاش برای توقیف سرورهای Bitzlato که گفته می شود یک “نگرانی عمده پولشویی” مربوط به تامین مالی غیرقانونی در روسیه است، شرکت داشتند.

بنا بر گزارش ها، لگکودیموف پس از دستگیری در 18 ژانویه در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی فلوریدا محاکمه شد. مشخص نیست که همکاران بیتزلاتو در اروپا با چه اتهاماتی مواجه خواهند شد.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا