اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا درباره استفاده از شواهد دانش صفر برای هویت های دیجیتال بحث می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پیشنهادی برای استفاده از شواهد دانش صفر توسط کمیسیون اتحادیه اروپا تایید شده است و می تواند بخشی از قوانین به روز شده باشد.

اتحادیه اروپا به دلیل روابط متضاد خود با حریم خصوصی بدنام است. از سوی دیگر، همچنین اولین جایی در جهان است که مقررات سختگیرانه حفاظت از داده ها را اعمال می کند. از سوی دیگر، پروژه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) فاقد استانداردهای ناشناس بودن ارزهای دیجیتال خصوصی هستند.

با این وجود، قانونگذاران اتحادیه اروپا هفته گذشته گام مهمی در پذیرش حریم خصوصی در حوزه هویت دیجیتالی شهروندان برداشتند. در ۹ فوریه، کمیسیون صنعت، تحقیقات و انرژی استانداردهایی را برای اثبات دانش صفر در اصلاحات پیشنهادی برای چارچوب هویت دیجیتال اروپایی (eID) گنجاند. آخرین به روز رسانی توسط کمیته با ۵۵ رای موافق و ۸ رای مخالف تصویب شد – پیش نویس به مرحله سه گانه مذاکرات ادامه خواهد داد.

آخرین پیش‌نویس هنوز منتشر نشده است، اما در بیانیه مطبوعاتی آمده است که شهروندان اتحادیه اروپا کنترل کامل بر داده‌های خود خواهند داشت و گزینه‌هایی در اختیار خواهند بود تا تصمیم بگیرند چه اطلاعاتی و با چه کسی به اشتراک گذاشته شود.

eID جدید به شهروندان این امکان را می دهد که بدون اتکا به ارائه دهندگان تجاری مانند امروز خود را به صورت آنلاین (از طریق کیف پول های هویت دیجیتال اروپایی) شناسایی و احراز هویت کنند.

یوناس فردریکسن، مدیر ارشد روابط دولت اتحادیه اروپا در Circle، گفت: دریافت کردم در توییتر:

این پیشنهاد ظهور مدل‌ها و فرصت‌های تجاری جدید را در اقتصاد دیجیتال تسهیل می‌کند، زیرا شرکت‌ها محصولات و خدمات نوآورانه‌ای را توسعه می‌دهند که بر مدارک دانش صفر و راه‌حل‌های eID تکیه می‌کنند.»

اثبات دانش صفر به عنوان ابزار احتمالی برای اطمینان از انطباق مقررات و حفظ حریم خصوصی در ارزهای دیجیتال مورد توجه محققان قرار گرفته است.

مقاله مشترک بنیاد مینا مستقر در سانفرانسیسکو، اپراتور پروتکل مینا. بانک Hauck Aufhäuser Lampe آلمان. همچنین، مرکز بین رشته‌ای امنیت، اعتماد و اعتماد در دانشگاه لوکزامبورگ نشان داده است که چگونه می‌توان گواهی صفر را به سیستم هویت الکترونیکی اروپایی eIDAS متصل کرد.

مربوط: تست چند ضلعی جمع آوری دانش صفر، ادغام شبکه اصلی ورودی

با این حال، همه با راه حل قانع نشده اند. Balázs Némethi، مدیر عامل Veri Labs و یکی از بنیانگذاران kycDAO، در Cointelegraph نوشت که اگر شواهد به تنهایی کافی نیست و به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی بین شرکت کنندگان در تراکنش ضروری است، راه حل های خارج از زنجیره تنها گزینه هستند. توصیه می شود به آن اعتماد کنید. .نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا