🚨 اخبار ارز دیجیتال

تنظیم‌کننده‌های اروپایی ریسک‌های DeFi را ارزیابی می‌کنند، Uniswap کیف پول اندرویدی را راه‌اندازی می‌کند: تعریف مجدد مالی

رگولاتورهای اوراق بهادار اتحادیه اروپا مراقب DeFi هستند و ۱۰۰ توکن DeFi برتر هفته گذشته شاهد تغییرات قیمتی متفاوتی بودند که عمدتاً در محدوده باریکی معامله می شدند.

به Finance ReDefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های مهم مالی غیرمتمرکز (DeFi) را ارائه می دهد. خبرنامه ای طراحی شده تا مهم ترین تحولات هفته گذشته را برای شما ارائه دهد.

در خبرنامه این هفته، رگولاتور اوراق بهادار اروپا گزارشی را در مورد اکوسیستم DeFi منتشر کرد و خطرات آن را برای سیستم مالی اتحادیه اروپا برشمرد و در عین حال مزایای DeFi را نیز برجسته کرد.

Uniswap نسخه بتای کیف پول اندروید خود را در گوگل پلی راه اندازی کرده است و این اپلیکیشن در بین کاربران دسکتاپ و اپل iOS محبوبیت بیشتری پیدا می کند. پلتفرم DeFi Star Arena 90 درصد از توکن‌های به سرقت رفته Avalance (AVAX) خود را پس از ارائه جایزه ۲۵۰۰۰۰ دلاری بازیابی کرد، در حالی که Platypus Finance قربانی یک حمله وام فلش دیگر شد.

۱۰۰ توکن برتر DeFi هفته ای متفاوت از نظر تغییرات قیمت داشتند، به طوری که اکثر توکن ها در محدوده مشابه یا کمی بالاتر از هفته قبل معامله می شدند. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi به ۴۵.۶۷ میلیارد دلار رسید.

تنظیم‌کننده‌های اروپایی: DeFi با مزایا و خطرات قابل توجهی همراه است

در ۱۱ اکتبر، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، ناظر بازار مالی اتحادیه اروپا، مقاله ای در مورد DeFi و خطرات آن برای بازارهای اتحادیه اروپا منتشر کرد.

ESMA در گزارش ۲۲ صفحه ای خود، مزایای وعده داده شده DeFi، از جمله گسترش شمول مالی، توسعه محصولات مالی نوآورانه، و افزایش سرعت، ایمنی و هزینه تراکنش های مالی را تایید کرد.

به خواندن ادامه دهید

Uniswap نسخه بتا کیف پول اندروید را برای گوگل پلی منتشر کرد

بر اساس پست وبلاگی تیم توسعه برنامه، صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال Uniswap نسخه بتای بسته اندروید برنامه موبایل خود را در ۱۲ اکتبر منتشر کرد. Uniswap قبلا فقط در رایانه شخصی و دستگاه های تلفن همراه iOS در دسترس بود.

برنامه جدید بتا اندروید به کاربران اجازه می دهد تا بدون تغییر شبکه، سکه ها را در زنجیره های مختلف انتخاب کنند. به طور خودکار تشخیص می دهد که سکه های شما در کدام شبکه هستند و بدون درخواست کاربر به آن شبکه سوئیچ می کند. در حال حاضر برای زنجیره‌های Polygon، Arbitrum، Optimism، Base، و BNB در دسترس است و برای آینده سازگاری بیشتری با زنجیره دارد.

به خواندن ادامه دهید

Stars Arena جایزه ۲۵۷۰۰۰ دلاری ارائه می دهد و ۹۰٪ از وجوه دزدیده شده را بازیابی می کند

پلتفرم رسانه اجتماعی Web3 Stars Arena اعلام کرد که تقریباً تمام ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در اکسپلویت ۷ اکتبر را بازیابی کرده است، منهای ۱۰٪ پاداش برای مسئولین.

Stars Arena در پستی در ۱۱ اکتبر در X (توئیتر سابق) بیان کرد که تقریباً ۹۰٪ از ۲۶۶۰۰۰ AVAX مورد سوء استفاده (که در آن زمان تقریباً ۳ میلیون دلار ارزش داشت) به سوء استفاده کننده به ارزش تقریباً ۲۵۷,۰۰۰ دلار منتقل شد. توافق برای اعطای جایزه انجام شد. ۲۷۶۱۰ جایزه AVAX که برگردانده شد. . این جایزه همچنین شامل غرامت برای ۱۰۰۰ AVAX به ارزش بیش از ۹۰۰۰ دلار است که ظاهراً سوء استفاده کننده آن را روی پل از دست داده است.

به خواندن ادامه دهید

Platypus DeFi در یک اکسپلویت وام فلش دیگر ۲.۲ میلیون دلار ضرر می کند

پروتکل دفای پلاتیپوس بیش از ۲ میلیون دلار از دارایی های خود را پس از بهره برداری وام فلش جدید در پلتفرم خود از دست داده است. در پاسخ به این حمله، پروتکل تمام استخرها را به حالت تعلیق درآورد.

بر اساس پلتفرم امنیتی بلاک چین CertiK، پلتفرم DeFi سه بار مورد حمله قرار گرفت و ۲.۲۳ میلیون دلار از طریق این اکسپلویت به سرقت رفت. اولین حمله در ۱۲ اکتبر رخ داد و ۱.۲ میلیون دلار از پلت فرم استخراج شد. حمله دوم چند ساعت بعد رخ داد و دارایی های ۵۷۵۰۰۰ دلاری از پلتفرم به سرقت رفت. تنها یک دقیقه بعد، حمله سوم رخ داد که منجر به از دست رفتن ۴۵۰۰۰۰ دلار دارایی شد.

به خواندن ادامه دهید

Lido Finance به دلیل مشکل تنظیمات اعتبار سنجی، ۲۰ رویداد کاهشی را منتشر می کند

پروتکل استیک اتریوم Lido Finance فاش کرده است که یک سری از مشکلات زیرساختی و پیکربندی امضاکننده که توسط یک اعتبارسنجی که توسط Launchnodes اداره می‌شود، باعث ۲۰ رویداد کاهش در پروتکل شده است.

طبق گزارش Launchnodes، این حادثه در ۱۱ اکتبر در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر (UTC) رخ داد. در پستی در ۱۱ اکتبر در X، لیدو گفت که گره‌های اعتبارسنجی Launchnodes در حال حاضر آفلاین هستند و در حالی که علت اصلی بررسی می‌شود، اسلش حذف شده است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ۱۰۰ توکن برتر بر اساس ارزش بازار در DeFi یک هفته مختلط داشتند، با نمودارهای هفتگی که بیشتر توکن‌ها را سبز نشان می‌دادند. کل مبلغ قفل شده در پروتکل های DeFi به ۴۵.۶۷ میلیارد دلار کاهش یافت.

از اینکه مرور کلی ما را در مورد تأثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته خواندید متشکریم. جمعه آینده را برای داستان‌ها، بینش‌ها و آموزش‌های بیشتر در مورد این جهان پویا در حال تکامل هماهنگ کنید.

نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا