🚨 اخبار ارز دیجیتال

رگولاتورهای اروپایی دومین مشاوره در مورد MiCA را منتشر می کنند

تنظیم کننده گزارش نهایی را بر اساس بازخوردهای دریافتی منتشر خواهد کرد و پیش نویس استاندارد فنی را تا ژوئن ۲۰۲۴ به کمیسیون اروپا ارسال خواهد کرد.

در ۵ اکتبر، تنظیم کننده بازار اتحادیه اروپا، سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، دومین سند مشاوره خود را در مورد تعهدات بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) منتشر کرد.

در یک سند ۳۰۷ صفحه ای، ESMA علایق خود را در پنج حوزه MiCA، از جمله معیارهای پایداری برای دفترهای توزیع شده، افشای اطلاعات داخلی، الزامات فنی کاغذ سفید، اقدامات شفافیت تجارت، و نگهداری سوابق برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری شده، مشخص می کند. به دنبال نظر از طرف های علاقه مند (CASP).

در میان شاخص‌های پایداری، مقامات، شاخص‌های کمی را در مورد مصرف انرژی، انتشار گازهای گلخانه‌ای و تولید زباله، همراه با توضیحات کیفی تأثیری که استفاده از تجهیزات توسط گره‌های شبکه بلاک چین بر منابع طبیعی می‌گذارد، در نظر می‌گیرند.

با توجه به شفافیت پس از معامله، ESMA پیشنهاد می کند که CASP ها تاریخ و زمان تجارت و انتشار، شناسایی دارایی های رمزنگاری، اطلاعات قیمت، مقدار، محل اجرا و شناسه تجارت را گزارش کنند.

مرتبط: سازمان بانکداری اروپا خواستار پذیرش زودهنگام استانداردهای استیبل کوین است

ESMA همچنین پیشنهاد می‌کند که به CASPها اجازه داده شود تا داده‌های تراکنش را در «فرمتی که مناسب‌ترین می‌دانند» ذخیره کنند، مشروط بر اینکه بتوان آن‌ها را به فرمت خاصی که توسط مقامات لازم است تبدیل کرد.

تنظیم کننده قصد دارد گزارش نهایی را بر اساس بازخوردهای دریافتی منتشر کند و پیش نویس استاندارد فنی را تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ به کمیسیون اروپا ارسال کند، اما قبل از آن پیش نویس سوم در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ ارائه خواهد شد. بسته مشاوره نیز برنامه ریزی شده است. اعلام شود.

ESMA آخرین مقاله مشاوره خود را در ژوئیه منتشر کرد. در آن، ESMA پیشنهاد کرد که شرکت‌های ارز مجازی ثبت‌شده در MiCA همچنان ملزم به ارائه اطلاعات اضافی در قالب یک اطلاعیه به مرجع صلاحیتدار ملی (NCA) کشور ثبت‌کننده باشند.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا