اخبار ارز دیجیتال

پارلمان اروپا قانون نهایی کیف پول دیجیتال اتحادیه اروپا را تصویب کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چارچوب هویت دیجیتال اروپایی، که در سال 2021 معرفی شد، با هدف فعال کردن و محافظت از هویت دیجیتال شهروندان اتحادیه اروپا است.

نمایندگان پارلمان اروپا با تصویب یک جلسه عمومی برای انتقال ابتکار عمل به مذاکرات بین سازمانی، معرفی کیف پول های دیجیتال در سراسر اتحادیه اروپا را پیش می برند.

بر اساس یک اعلامیه رسمی، در 15 مارس، پارلمان اروپا به مذاکره درباره دستوری برای مشورت با کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد بازنگری در چارچوب جدید هویت دیجیتال اروپایی (eID) رأی داد. جلسه عمومی با 418 رأی موافق، 103 رأی مخالف و 24 رأی ممتنع انجامید.

قانونگذاران گفتند که با تصویب عمومی، شورای اتحادیه اروپا اکنون آماده است تا بلافاصله بحث در مورد شکل نهایی این لایحه را آغاز کند. در این اطلاعیه آمده است که موضع کنگره در طول مذاکرات بر اساس اصلاحاتی خواهد بود که توسط کمیسیون صنعت، تحقیقات و انرژی (ITRE) در ماه فوریه به تصویب رسید.

همانطور که قبلا گزارش شده است، ITRE یک استاندارد اثبات دانش صفر را در اصلاحیه eID گنجانده است که به شهروندان اتحادیه اروپا کنترل کامل بر داده های هویتی خود می دهد.

پارلمان اروپا گفت: «این طرح به شهروندان این امکان را می‌دهد تا بدون توسل به ارائه‌دهندگان تجاری مانند امروز، خود را به صورت آنلاین از طریق کیف پول‌های هویت دیجیتال اروپایی شناسایی و احراز هویت کنند. نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی». گفت.

مربوط: پارلمان اروپا قانون داده‌ای را تصویب کرد که خواستار کلید kill برای قراردادهای هوشمند است

پیشنهاد قانونی eID که در ژوئن 2021 ارائه شد، با هدف ایجاد “هویت دیجیتال اروپایی” و کیف پول دیجیتال اختصاصی برای شهروندان و مشاغل اتحادیه اروپا است. “کیف پول دیجیتال اروپایی” که با نام EDIW نیز شناخته می شود، به افراد و مشاغل در اتحادیه اروپا این امکان را می دهد که از کیف پول دیجیتالی استفاده کنند که نه تنها حاوی اطلاعات هویتی مانند نام و آدرس است، بلکه اطلاعات مربوط به حساب های بانکی، گواهی تولد، دیپلم و سایر اسناد را نیز شامل می شود. در نظر گرفته شده است که به شما امکان می دهد اسناد رمزگذاری شده را ذخیره کنید. استفاده فرامرزی

نویسنده: Helen Partz

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا