🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش پارلمان اروپا تحقیق، اما نه راه اندازی، یورو دیجیتال را توصیه می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اقتصاددانان اروپایی دریافته اند که یورو دیجیتال بدون راه حل مشکلی خواهد بود. فقط صبر کنید و ببینید، او پیشنهاد کرد.

یک مقاله تحلیلی منتشر شده توسط کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا ارزیابی متفاوتی از یورو دیجیتال ارائه می دهد. عنوان مقاله این موقعیت را خلاصه می کند.

این مقاله توسط اقتصاددان ایگنازیو آنجلونی به درخواست یک کمیته پارلمانی برای ارزیابی آمادگی برای راه اندازی یورو دیجیتال نوشته شده است. آنجلونی ۱۰ مشکلی را که “یورو دیجیتالی آینده” (PDE) با آن روبرو خواهد شد در نظر می گیرد و جنبه های منفی آن را برجسته می کند.

مرتبط: رئیس فدرال رزرو می گوید CBDC عمده فروشی ایالات متحده امیدوارکننده است، اما تصور خرده فروشی دشوار است.

آنجلونی می‌گوید یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا (ECB) را در موقعیتی قرار می‌دهد که با بانک‌های تجاری برای سپرده‌ها رقابت کند، اما با بانک مرکزی اروپا برای بانک‌های تجاری همکاری خواهد کرد تا تحت یک مدل واسطه‌ای، به کاربران دیجیتال یورو خدمات ارائه دهند. می نویسم که این اتفاق خواهد افتاد

این امر انگیزه‌های بالقوه زیان‌باری را ایجاد می‌کند و ساختارهای پاداش طراحی شده به خوبی برای خدمات ارائه‌شده توسط بانک‌ها را توجیه می‌کند. گزارش بانک مرکزی اروپا هیچ اطلاعاتی در این مورد ارائه نمی‌کند.»

آنجلونی دریافت که معرفی یورو دیجیتال می‌تواند تأثیر مخربی داشته باشد که بانک مرکزی اروپا برای آن آماده نبود. یک ارز دیجیتال باید به اندازه کافی جذاب باشد تا پایگاه مشتری پیدا کند، اما نه آنقدر جذاب که سیستم بانکی را تضعیف کند. بله، و ممکن است آربیتراژ را تشویق کند.

آنجلونی به نقل از کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، به این نتیجه رسید که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) “راه حل مشکل” هستند. او توصیه کرد:

بانک مرکزی اروپا باید تحقیقات خود را ادامه دهد و احتمالاً یک مرحله آزمایشی را در ماه اکتبر آغاز کند، اما در واقع نباید PDE را شروع کند مگر اینکه عناصر جدیدی در آینده ظاهر شوند. […] من طرفدار چنین اقداماتی هستم. ”

ECB قرار است در ماه اکتبر تصمیم بگیرد که آیا تحقیقات CBDC خود را در “مرحله تحقق” ادامه دهد یا خیر.

مجله: کریپتویی که در فوتبال اروپا گل های بزرگی زدنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا