🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک سرمایه گذاری اروپا از بلاک چین برای اوراق قرضه حساس به آب و هوا استفاده می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک اوراق قرضه آگاهی آب و هوایی مبتنی بر کرون سوئد در بلاکچین صادر خواهد شد تا اپراتورهای گره را تشویق کنند تا ردپای زیست محیطی زیرساخت خود را بهبود بخشند.

بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) باند دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را با اهرم زیرساخت گره سازگار با محیط زیست منتشر کرده است.

بیانیه‌ای از سوی این مؤسسه مالی، خلاصه‌ای از یک «باند سبز بومی دیجیتال» را به کرون سوئد نشان می‌دهد. اوراق قرضه ۱ میلیارد کرونی به سرمایه گذاران نهادی نرخ بهره ثابت ۳.۶۳۸ درصد را طی دو سال ارائه می دهد.

اوراق قرضه Climate Aware به فهرست رسمی اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار لوکزامبورگ وارد شده است و به عنوان اولین اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین که در بورس سبز لوکزامبورگ عرضه می شود، تبلیغ می شود.

این اوراق بر روی پلتفرم اوراق قرضه دیجیتال بلاک چین پایدار So|bond که اخیرا راه اندازی شده است اجرا می شود. همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، این پلتفرم صدور، تجارت و تسویه اوراق قرضه دیجیتال را با انگیزه های سازگار با محیط زیست برای اپراتورهای گره امکان پذیر می کند.

پروتکل So|Bond’s Proof of Climate awaReness گره ها را تشویق می کند تا اثرات زیست محیطی زیرساخت های خود را کاهش دهند. این کار با پاداش دادن به گره‌ها بر اساس فرمولی مرتبط با تأثیر آب و هوای آنها انجام می‌شود، با رتبه‌بندی تأثیر کمتر، پاداش‌های بالاتر.

ارائه دهنده فناوری اطلاعات مستقر در فرانسه Finaxys این پروتکل را توسعه داده است، اما So|bond خود یک پروژه مشترک است که توسط Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) و Credit Agricole CIB اداره می شود.

در بیانیه ای از سوی نایب رئیس EIB، ریکاردو مورینیو فلیکس، آمده است که اولین اوراق قرضه کرونی سوئد سبز با هدف استفاده از فناوری بلاک چین برای انتقال به یک سیستم مالی پایدارتر است.

“این پیوند آگاه از آب و هوا بر روی پلت فرمی اجرا می شود که برای به حداقل رساندن ردپای زیست محیطی زیرساخت های فناوری اطلاعات ما طراحی شده است.”

بن پاول، رئیس DCM پایدار در SEB، اضافه کرد که درک مصرف بالای انرژی در سال‌های اخیر، پذیرش فناوری بلاک چین را «محدود کرده است». بنابراین|باند به دنبال پرداختن به اثرات زیست محیطی زیرساخت های مالی با استفاده از فناوری است که معمولاً به دلیل ردپای کربن آن مورد انتقاد قرار می گیرد.

پلتفرمی که ما ساخته‌ایم با معرفی افشای ردپای محیطی اپراتورهای شبکه، به این موضوع رسیدگی می‌کند.»

Cointelegraph برای تایید جزئیات اوراق قرضه و سرمایه گذار نهادی بالقوه آن با EIB تماس گرفته است.

در طول سه سال گذشته، EIB با استفاده از یک پلت فرم مبتنی بر بلاک چین برای اوراق قرضه دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته است. ETH در آوریل ۲۰۲۱ به دلیل اخباری مبنی بر اینکه EIB ممکن است اوراق قرضه دیجیتال مبتنی بر اتریوم منتشر کند، به بالاترین حد خود رسید.

این موسسه از آن زمان با گلدمن ساکس و سوسیته جنرال لوکزامبورگ برای تسویه اوراق قرضه دیجیتالی ۱۰۰ میلیون یورویی (۱۰۳.۷ میلیون دلار) در پلتفرم بلاک چین خصوصی خود همکاری کرده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا