اخبار ارز دیجیتال

استارت‌آپ‌های اروپایی DeFi با افزایش ۱۲۰ درصدی بودجه VC در سال ۲۰۲۲ مواجه می‌شوند: تعریف مجدد مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

100 توکن برتر دی‌فای هفته‌های مختلفی با تغییرات اندک بوده‌اند و اکثر توکن‌ها به رنگ سبز معامله می‌شوند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

رکود مداوم در بازار ارزهای دیجیتال مانع از سرمایه گذاری شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر اروپایی (VC) در پروژه های DeFi نشده است. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که استارت‌آپ‌های DeFi اروپایی در سال گذشته شاهد افزایش ۱۲۰ درصدی بودجه VC بودند.

داستان Euler Finance همچنان بر سرفصل های خبرها غالب است و بهره برداران بخش خوبی از 190 میلیون دلار دزدیده شده را پس می دهند. سوء استفاده کننده بیش از 58000 اتر (ETH) سرقت شده را در یک قسط و 37 میلیون دلار دیگر ETH و Dai (DAI) را در قسط دوم برگرداند.

سیتی بانک، غول بانکداری سنتی، پیش‌بینی می‌کند که توکن‌سازی می‌تواند جایگزین امور مالی سنتی شود و تریلیون‌ها دارایی به طور بالقوه تا سال 2030 توکن شوند.

MakerDAO قانون اساسی جدیدی را برای ایجاد دفاتر متعددی که وظیفه اجرای وظایف مختلف پروتکل را دارند، تصویب کرد که هر کدام دارای اختیارات و مسئولیت‌هایی هستند.

100 توکن برتر DeFi هفته های متفاوتی داشته اند، اکثر توکن ها سبز هستند و تغییر چندانی نسبت به هفته قبل نداشته اند.

استارت آپ های DeFi اروپایی شاهد افزایش 120 درصدی سرمایه گذاری VC در سال 2022 هستند: داده ها

سال 2022 با بازار نزولی و ورشکستگی های برجسته برخی از برجسته ترین بازیگران این صنعت مانند Terra و FTX، سال پرفراز و نشیبی برای فضای کریپتو بوده است. به حمایت از استارت آپ های ارزی ادامه داد.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط شرکت سرمایه گذاری اروپایی RockawayX منتشر شده است، سرمایه گذاری VC در استارت آپ های ارز دیجیتال مستقر در اروپا در سال 2022 با سرمایه گذاری 5.7 میلیارد دلاری به بالاترین حد خود خواهد رسید. استارت‌آپ‌های مالی غیرمتمرکز اروپایی در سال 2022 به 1.2 میلیارد دلار می‌رسند. این نشان دهنده افزایش 120 درصدی نسبت به سرمایه گذاری 534 میلیون دلاری سال قبل است.

به خواندن ادامه دهید

اویلر Finance Abuser بیش از 58000 اتر دزدیده شده را برمی گرداند

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، هکرهایی که در پروتکل وام دهی Euler Finance به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار سوءاستفاده کرده‌اند، اکثر دارایی‌های سرقت شده را پس داده‌اند.

در تراکنش 25 مارس، بهره‌بردار 51000 ETH برگرداند. این مبلغ در زمان نگارش تقریباً 88 میلیون دلار ارزش دارد. انتقال دوم 7737 ETH در همان روز انجام شد که ارزش آن بیش از 13 میلیون دلار بود. پیش از این، در 18 مارس، هکرها 3000 ETH را به پروتکل ارسال کردند. استثمارگران هنوز بر برخی از دارایی های سرقت شده کنترل دارند. تا 27 آوریل، مهاجمان 37.1 میلیون دلار دیگر ETH و DAI را پس دادند.

به خواندن ادامه دهید

“مورد استفاده قاتل”: سیتی می گوید تا سال 2030 تریلیون ها دارایی می توانند توکن شوند

سیتی بانک شرط می‌بندد که توکن‌سازی دارایی‌های دنیای واقعی مبتنی بر بلاک چین «مورد استفاده قاتل» بعدی رمزارزها خواهد بود. این شرکت انتظار دارد تا سال 2030 بازار به 4 تا 5 تریلیون دلار برسد.

سیتی بانک در گزارش ماه مارس خود با عنوان «پول، توکن و بازی» توضیح داد که این نشان دهنده افزایش 80 برابری ارزش فعلی دارایی های دنیای واقعی قفل شده در بلاک چین است.

به خواندن ادامه دهید

MakerDAO “قانون اساسی” جدید را تصویب کرد، روند حکومت داری را رسمی کرد

با توجه به صفحه انجمن رسمی پیشنهاد، MakerDAO، سازمان غیرمتمرکز مستقلی که استیبل کوین DAI را مدیریت می کند، پیشنهاد جدیدی را با هدف رسمی کردن فرآیندهای حاکمیتی و جلوگیری از تصرف این پروتکل توسط بازیگران متخاصم ارائه کرده است.

بر اساس متن این پیشنهاد، یک قانون اساسی ضروری است زیرا پروتکل سازندگان «متکی به تصمیمات حاکمیتی است که توسط افراد و مؤسسات دارای توکن‌های MKR گرفته می‌شود» و «ممکن است پروتکل سازنده را با شکست مواجه کند یا باعث از دست دادن سرمایه‌های کاربران شود». ممکن است ضعف ها و آسیب پذیری های بالقوه را آشکار کند.”

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته از 50 میلیارد دلار فراتر رفت. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی داشته‌اند و بیشتر آنها به جز چند توکن سبز معامله می‌شوند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا