اخبار ارز دیجیتال

بانک اروپایی پلتفرم بلاک چین “پایدار” را برای اوراق قرضه دیجیتال راه اندازی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پلتفرم اولین مورد استفاده از پروتکل بلاک چین به اصطلاح «اثبات اقلیم» است.

دو بانک سوئدی و فرانسوی از راه اندازی یک پلت فرم جدید اوراق قرضه دیجیتالی که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده است، خبر دادند. این پلتفرم سرمایه گذاران نهادی را قادر می سازد تا اوراق قرضه را به صورت دیجیتال منتشر، تجارت و تسویه کنند و در مقایسه با روش های سنتی، فرآیند کارآمدتر و ایمن تر را ارائه دهند.

پروژه مشترک Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) و Credit Agricole Bank، این پلتفرم so|bond نامیده می شود. طبق اعلامیه 3 آوریل، شبکه بلاک چین از یک پروتکل تأیید به نام Proof of Climate awaReness استفاده خواهد کرد تا ردپای محیطی خود را به حداقل برساند.

گفته می‌شود که پروتکل Proof of Climate awaReness مصرف انرژی قابل مقایسه با سیستم‌های غیر بلاک چین را ممکن می‌کند و گره‌های شرکت‌کننده را برای بهبود ردپای زیست‌محیطی زیرساخت تشویق می‌کند.

هر گره بر اساس فرمول مربوط به تاثیر آب و هوا پاداش دریافت می کند. هرچه تأثیر زیست محیطی کمتر باشد، پاداش بیشتر است. so|bond اولین مورد استفاده برای پروتکل توسعه یافته توسط Finaxys، یک ارائه دهنده فناوری اطلاعات مستقر در فرانسه خواهد بود.

مربوط: خرید Credit Suisse توسط UBS خوب و بد را برای ارزهای دیجیتال به ارمغان می آورد

رومریک رولتی، رئیس بخش نوآوری و تحول دیجیتال در Crédit Agricole CIB، گفت که پلتفرم بلاک چین با درآمد ثابت بخشی از یک طرح بزرگتر برای تحول دیجیتال بانک است.

«رویکرد نوآورانه این پلتفرم برای زیرساخت‌های بلاک چین و بازارهای اوراق بهادار با تعهد قوی به تأمین مالی سبز و پایدار در قلب پروژه‌های اجتماعی ما ترکیب شده است.»

این پروژه به بسیاری از تلاش های دیگر برای کشف استفاده از بلاک چین، قراردادهای هوشمند و اینترنت اشیا (IoT) برای محیط زیست سیاره می پیوندد. به عنوان مثال، در اکتبر 2022، بانک تسویه بین‌المللی (BIS)، مقام پولی هنگ کنگ، و مرکز نوآوری جهانی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل، نتایج ابتکار Genesis 2.0، دو نمونه اولیه از اوراق قرضه سبز توکن شده را اعلام کردند.

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا