اخبار ارز دیجیتال

سازمان بانکداری اروپا خواستار پذیرش زودهنگام استانداردهای استیبل کوین است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مقامات EBA انتظار دارند در ماه‌های آینده انتشار استیبل کوین افزایش یابد و از شرکت‌ها می‌خواهند تا قبل از اعمال هر گونه محدودیت لازم، از اصول اصلی EBA استفاده کنند.

پیش از مقررات اجباری که طی یک سال پیش‌بینی می‌شود، تنظیم‌کننده بانکی اتحادیه اروپا از صادرکنندگان استیبل کوین خواسته است تا داوطلبانه «دستورالعمل‌های» خاصی را در مورد مدیریت ریسک و حمایت از مصرف‌کننده دنبال کنند.

سازمان بانکداری اروپا (EBA) اولین نظر عمومی خود را در روز چهارشنبه 12 ژوئیه برای شفاف سازی الزامات مقررات بازار دارایی های رمزنگاری (MiCAR) برای صدور استیبل کوین که از 30 ژوئن لازم الاجرا می شود، باز کرد. تعدادی از اقدامات را اعلام کرد. ، 2024. این موارد شامل مقرراتی مانند حقوق رجوع دائمی و دستورالعمل هایی برای مدیریت شکایات است.

تصویری از بیانیه EBA. منبع: EBA

در ماه آوریل، اتحادیه اروپا MiCAR را تصویب کرد، اولین مجموعه قوانین جامع جهان برای تجارت دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتر، و انتشار استیبل کوین، دارایی های رمزنگاری شده با پشتوانه ارزها و دارایی ها.

اما اکنون که قانون چارچوب تصویب شده است، مقامات EBA انتظار دارند که انتشار استیبل کوین در ماه‌های آینده افزایش یابد و از شرکت‌ها می‌خواهند تا قبل از اعمال محدودیت‌های لازم از حکمرانی خوب و راهنمایی‌های مدیریت ریسک استفاده کنند.

بر اساس بیانیه EBA:

“کاربرد به موقع MiCAR برای کاربرد MiCAR با هدف کاهش خطر تغییرات احتمالی مخرب و ناگهانی مدل کسب و کار در مراحل بعدی، تسهیل همگرایی نظارتی و تسهیل حمایت از مصرف کننده انجام می شود. هدف آن تشویق اقدامات آمادگی بیشتر است.”

در یک توسعه نظارتی دیگر، سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپایی اتحادیه اروپا (ESMA) قوانینی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) تهیه کرده است. این قوانین برای مجوز دادن به CASP در عین حصول اطمینان از جداسازی دارایی‌ها و معاملات مشتری در نظر گرفته شده است. هدف جلوگیری از اختلاط وجوه مشتریان با وجوه شرکت است، همانطور که در مورد FTX بود.

مربوط: وکیل می گوید محدودیت تراکنش استیبل کوین MiCA مانع گسترش ارز مجازی می شود

مقررات ESMA، زمانی که در ژانویه 2025 به اجرا در می‌آیند، هیچ طرح جبرانی برای مشتریانی که از سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه متحمل ضرر می‌شوند، ارائه نمی‌کند. در ماه اکتبر، EBA مجموعه دوم پیش نویس دستورالعمل ها را منتشر خواهد کرد که به نیازهای سرمایه صادرکنندگان استیبل کوین رسیدگی می کند. و اینکه چگونه شرکت ها باید با بازخرید استیبل کوین در بازارهای بی ثبات رفتار کنند.

مجله: راهنمای شهر کریپتو پراگ: بیت کوین در قلب اروپا

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا