اخبار ارز دیجیتال

گروه سیاسی دست راستی اروپا علت را در ارزهای دیجیتال می بیند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جناح راست اغلب از بیت کوین حمایت می کنند، به ویژه ماهیت غیرمتمرکز این ارز. اما آیا این بدان معناست که ارزهای دیجیتال جناح راست هستند؟

صحنه ارزهای دیجیتال اروپا در چند سال گذشته به دلیل افزایش علاقه و پذیرش ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، کشش قابل توجهی پیدا کرده است. در حالی که صنعت کریپتوکارنسی اغلب با تمرکززدایی، نوآوری و آزادی اقتصادی همراه است، از ایدئولوژی ها و تأثیرات سیاسی مختلف مصون نیست و جنبش های جناح راست نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

عوامل متعددی وجود دارد که ارزهای دیجیتال را برای سیاستمداران راستگرا در اروپا جذاب کرده است. ایدئولوژی های جناح راست آزادی فردی را در اولویت قرار می دهند و اغلب دخالت دولت را محدود می کنند. به دلیل ماهیت غیرمتمرکزشان، ارزهای دیجیتال با اجازه دادن به افراد برای مدیریت پول خود بدون اتکا به سیستم های مالی سنتی یا مقررات دولتی، پتانسیل حاکمیت مالی را ارائه می دهند.

سیاستمداران جناح راست همچنین ممکن است ارزهای دیجیتال را راهی برای به چالش کشیدن موسسات مالی تثبیت شده و تعصبات و تسلط آنها بدانند. بیت کوین (BTC) به ویژه پس از بحران مالی سال 2008 ظهور کرد. این بحران باعث شده است که بسیاری از موسسات مالی سنتی و سیاست های پولی دولت بی اعتماد شوند.

علاوه بر این، بسیاری از بانک‌های مرکزی و تأثیر آن‌ها بر سیاست‌های پولی نگران شده‌اند و ماهیت غیرمتمرکز بیت‌کوین را برای کسانی که طرفدار سیستم‌های پولی جایگزین خارج از کنترل بانک‌های مرکزی هستند، جذاب می‌کند.

بیت کوین به عنوان «جایگزین آلمانی»

به عنوان مثال، خروج آلمان از یورو و بازگشت به دویچه مارک (واحد پول قدیمی این کشور) خواسته شناخته شده حزب پوپولیست راستگرای آلترناتیو برای آلمان (AfD) است. در حالی که هیچ استراتژی رسمی یا روشنی در مورد ارزهای دیجیتال در حزب ضد یورو وجود ندارد، برخی از اعضای حزب به وضوح موضع مثبت خود را در مورد بیت کوین ابراز کرده اند.

به عنوان مثال، آلیس وایدل، رهبر AfD در چندین کنفرانس بیت کوین شرکت کرد، خود را یک «کارآفرین بیت کوین» توصیف کرد و می خواست یک استارت آپ بیت کوین راه اندازی کند. آرون کونیگ، کارآفرین آلمانی و بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال بیت کوین صرافی برلین، نیز با Weidel روی صحنه رفت که هر دو نظرات خود را در مورد “پول بدون دولت” ارائه کردند.

اولویت بندی ارزهای دیجیتال توسط AfD در اقدامات آن در بوندستاگ آلمان نیز مشهود است. AfD چندین بار “کلین آنفراژن” (به معنای واقعی کلمه “درخواست های کوچک”) را به دولت ارائه کرده است. این سند پارلمانی مستلزم پاسخ رسمی کنگره است و اغلب ابزاری برای احزاب اپوزیسیون برای پاسخگویی در مورد اقدامات خاص است یا اینکه چرا اقدامات دیگر انجام نشده است.

به عنوان مثال، حزب نگرانی‌هایی را در مورد کمک‌های ارزهای دیجیتال به اوکراین، نحوه جایگزینی ارزهای رمزنگاری شده قبلی، تأثیر این موضوع بر سیستم بانکی و میزان نگهداشت مقامات فدرال آلمان مطرح کرده است. «سوالات کوچکی» در مورد مقدار سکه‌ها پرسیده است. ، و غیره. AfD همچنین با ممنوعیت بیت کوین در مناظره بین نمایندگان پارلمان اروپا در سال گذشته مخالفت کرد.

مفهوم ارزهای رمزپایه در جاهایی با موضع راستگرایانه و در برخی موارد افراطی AfD گره خورده است.

برخی از کارشناسان، مانند دیوید گلمبیا، استاد مطالعات دیجیتال در دانشگاه ویرجینیا کامنولث که در مورد سیاست ارزهای دیجیتال مطالعه می‌کند، مدت‌ها هشدار داده‌اند که بلاک چین ممکن است توسط گروه‌های راست‌گرا و لیبرال ربوده شود.

اخیراً: آیا ایالات متحده مشکل «خلاف مالیاتی» ارز دیجیتال دارد؟

از نظر گلمبیا، فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال می‌توانند دید آن‌ها از جهانی بدون کنترل دولت را امکان‌پذیر کنند. ویدل عضو سابق انجمن هایک، به شاخه لیبرال اقتصادی رادیکال حزب تعلق دارد. نام انجمن هایک از نام اقتصاددان اتریشی فردریش آگوست فون هایک گرفته شده است که از طرفداران بازارهای آزاد با کمترین دخالت دولت ممکن بود.

حمایت از ارزهای دیجیتال در میان احزاب راست گرای اروپایی

سیاستمداران راستگرای آلمانی تنها کسانی نیستند که به بیت کوین و فناوری بلاک چین به دلیل پتانسیل آنها در ایجاد اختلال در سیستم مالی سنتی ابراز علاقه کرده اند، همانطور که حزب راست هلندی لیبرتی (PVV) و رهبران انجمن هم چنین ابراز داشتند. دموکراسی (FvD) – هرتویلدرز و تیری بورده نیز به ترتیب در مورد این موضوع مثبت صحبت کرده اند.

حتی امید ما دو سری NFT با موضوع مبارزه با موسس و مدیر عامل مجمع جهانی اقتصاد، کلاوس شواب برای تبدیل هلند به هاب بیت کوین منتشر کرده ایم. بورد منتقد سرسخت WEF بوده است. ایمان داشتن جهان را گمراه کرده است و تهدیدی جدی برای آزادی فردی است.

یاروسلاو گووین، سیاستمدار لهستانی و حزب راست میانه اش اجماع (که قبلاً با نام لهستان با هم شناخته می شد) از سال 2015 تا 2021 بخشی از ائتلاف راست متحد حاکم بودند. گووین در بیشتر آن دوره معاون نخست وزیر و همچنین نخست وزیر بود. عضو پارلمان.

زمانی که گوین رهبر حزب توافق بود، موضع مثبتی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرد و به پتانسیل آنها برای تقویت نوآوری مالی اذعان کرد. این سیاستمدار همچنین با بسیاری در صنعت در مورد ارزهای دیجیتال و بلاک چین مشورت کرد. برای مثال، حزب جلساتی برگزار کرد و گوین به توصیه‌های کارشناسان صنعت، از جمله کریستوف پیچ، اقتصاددان و فیلیپ پاوچینسکی، رئیس انجمن بیت‌کوین لهستانی گوش داد.

نایجل فاراژ، یکی از چهره‌های برجسته سیاست بریتانیا و رهبر سابق حزب راست‌گرای بریتانیایی برگزیت، نیز به ارزهای دیجیتال ابراز علاقه کرده است.

فاراژ، همچنین یک نماینده سابق پارلمان اروپا، نظرات خود را در مورد آینده بالقوه پذیرش بیت کوین در اروپا به اشتراک گذاشت و در مصاحبه ای با کوین تلگراف در سال 2022 گفت که برای اولین بار یک دهه پیش درباره بیت کوین یاد گرفت. [in Europe]، آن هم همینطور. در 2-3 سال آینده تغییرات بسیار بزرگی رخ خواهد داد. [Bitcoin] جایگزینی قابل اعتماد خواهد بود. ”

فاراژ همچنین بر این باور است که بیت‌کوین در حال تبدیل شدن به یک جایگزین جذاب برای زیرساخت‌های مالی موجود است و دلیل آن را ناکارآمدی، هزینه بالا و سرعت کند است.

سایر سیاستمداران دست راستی اظهارات خاصی در مورد ارزهای رمزپایه ارائه نکرده اند، اما همچنان در حال انجام اقداماتی برای پذیرش آنها هستند. ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان و رهبر حزب راستگرای فیدز و دولت او اکنون در حال بررسی مزایای بالقوه راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند. به نظر می رسد مجارستان نیز به طور کلی علاقه بیشتری به ارزهای دیجیتال دارد، زیرا دولت برنامه هایی را برای کاهش مالیات تراکنش های ارزهای دیجیتال از 30.5٪ به 15٪ در سال 2021 به عنوان بخشی از یک برنامه بهبود اقتصادی فاش کرده است.

افراط گرایان راست به پرداخت های ارزهای دیجیتال متکی هستند

نه تنها سیاستمداران دست راستی ارزهای رمزنگاری شده را کشف کرده اند، بلکه جنبش های افراطی راست نیز از آنها استفاده می کنند. در سال 2022، موسسه تحقیقات رسانه خاورمیانه (MEMRI) گزارشی درباره افزایش قابل توجه استفاده از پرداخت‌های ارز دیجیتال توسط گروه‌های افراطی راست‌گرا در سال‌های اخیر منتشر کرد.

پرداخت‌های ارز دیجیتال ابزار جدیدی برای گروه‌های افراطی ملی‌گرا و اروپایی نیست که از برتری «سفیدپوستان» و اروپای «سفید» و آمریکای شمالی حمایت می‌کنند. به گفته MEMRI در واقع، آنها یکی از اولین پذیرندگان این فناوری بودند که در سال 2012 کمک های مالی BTC را پذیرفتند.

مرکز حقوقی فقر جنوبی مستقر در ایالات متحده فهرست دیگری از گروه های افراطی که کمک های مالی ارزهای دیجیتال را می پذیرند، تهیه کرده است.

گروه‌های فراملی‌گرا و افراطی حق دسترسی به وجوهی که در ارزهای دیجیتال نگهداری می‌شوند را ندارند، نه فقط به دلایل راحتی یا ایدئولوژی، بلکه به این دلیل که از سیستم‌های بانکداری آنلاین سنتی منع شده‌اند. همچنین به این دلیل است که نمی‌توان به آنها دسترسی یا توقیف کرد.

پس آیا ارز دیجیتال یک جنبش راستگرا است؟

آیا این بدان معناست که ارزهای دیجیتال در اروپا جناح راست هستند؟

در حالی که خود ارزهای دیجیتال ذاتاً نه راست و نه چپ هستند، ایدئولوژیک نیستند، پیوندهای سیاسی غیرمستقیم یا آزادی کامل از مواضع سیاسی ندارند. صرف نظر از اقناع سیاسی، سیاستمداران ممکن است آن را دوست داشته باشند یا از آن متنفر باشند، و حمایت از ارزهای دیجیتال در میان سیاستمداران محدود به افراد راست‌گرا نیست. برای مثال، لیبرال دموکرات‌های لیبرال و طرفدار بازار آزاد آلمان نیز از سیاست دوستانه در قبال ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند.

اخیر: افزایش روند طلاق مربوط به ارزهای دیجیتال

گزارش MEMRI نشان می‌دهد که اگرچه صحنه ارزهای دیجیتال اروپا ذاتاً راست‌گرا نیست، نمونه‌های برجسته‌ای از نفوذ جناح راست در جامعه، ترویج آموزش، معرفی مقررات و تضمین ایمنی وجود دارد. همچنین بیان شده است که پرداختن به این موارد مهم است. نگرانی های توسط اینکه فضای کریپتو فراگیر، شفاف و همسو با اصول دموکراتیک باقی بماند.

MEMRI همچنین گفت که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و جوامع آنلاین باید گام‌های پیشگیرانه‌ای برای مهار سخنان نفرت‌انگیز، اطلاعات نادرست و محتوای افراطی بردارند و در عین حال گفتگوهای سالم و سازنده را ترویج کنند.نویسنده: Veronika Rinecker

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا