🚨 اخبار ارز دیجیتال

اروپا پذیرش نهادی ارزهای دیجیتال را تقویت می کند: بلاک چین اکسپو آمستردام

گفتگو با سخنرانان کلیدی در نمایشگاه بلاک چین در آمستردام نشان می دهد که صرافی ها و شرکت های ارزهای دیجیتال اروپا را به عنوان منطقه ای کلیدی برای رشد می بینند.

به گفته سخنرانان برجسته در نمایشگاه بلاک چین امسال در آمستردام، علیرغم محیط نظارتی سخت‌گیرانه‌تر، اروپا همچنان زمینی حاصلخیز برای یک اکوسیستم رمزنگاری پر رونق است.

برای دومین سال متوالی، Cointelegraph در کنفرانسی که در مرکز کنفرانس RAI برگزار شد، شرکت کرد و بلاک چین را به بخشی از رویداد بزرگتر Tech Expo در هلند تبدیل کرد.

این رویداد معمولاً بازیگران برجسته صنعت اصلی از دنیای مالی را گرد هم می‌آورد تا نشان دهد که چگونه می‌توان از فناوری بلاک چین برای هدایت محصولات و راه‌حل‌های نوآورانه جدید در بین صنایع بی‌شماری استفاده کرد.

از امور مالی و تدارکات گرفته تا مراقبت های بهداشتی و بازاریابی، فناوری بلاک چین و قابلیت های Web3 همچنان حوزه های کلیدی رشد برای انواع بازیگران صنعت هستند.

MiCA نویدبخش پذیرش سازمانی است

مسائل نظارتی همچنان در ذهن باقی مانده است، همانطور که در گفتگوی کنار آتش ما با حضور جیمز مورک، رئیس مشترک فروش نهادی در Coinbase، و نیک فیلپات، یکی از بنیانگذاران Zodia Markets، مشهود است.

کریس وولر، یکی از بنیانگذاران Trendmaster، نیک فیلپات، یکی از بنیانگذاران Zodia Markets و جیمز مولک، رئیس فروش نهادی EMEA و APAC در Coinbase، در آمستردام روی صحنه رفتند.

فیلپات که یک پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال درجه یک سازمانی ایجاد کرده است، مقررات اتحادیه اروپا در بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) را به عنوان یک اقدام نظارتی پیشرو برای هدایت رشد بخش و در عین حال محافظت از کاربران توصیف کرد.

موسسات از این که بدانند چارچوبی دارند که می توانند در آن فعالیت کنند، احساس راحتی می کنند، اما این با آنچه در کشورهایی مانند ایالات متحده اتفاق می افتد ناسازگار است.»

فیلپات به وضعیت نظارتی در ایالات متحده اشاره کرد که ابر عدم اطمینان را بر روی اکوسیستم کریپتو نشان می دهد. این عمدتاً به این دلیل است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار اقدامات اجرایی جداگانه‌ای را علیه بازیگران اصلی صنعت مانند Coinbase، Ripple و Binance.US به دلیل نقض ادعای اوراق بهادار انجام می‌دهد.

مولک، که رهبری فروش نهادی Coinbase در EMEA و APAC را بر عهده دارد، همچنین تاکید کرد که پارامترهای نظارتی واضحی در سراسر اتحادیه اروپا و بریتانیا ایجاد شده است که به شرکت‌های ارز دیجیتال کمک می‌کند تا در تجارت باقی بمانند.

مکالمات بدون ضبط همچنین نشان می دهد که بازیکنان بزرگی مانند کوین بیس همچنان به جذب مشتریان سازمانی که به دنبال قرار گرفتن در معرض و ذخیره ارزهای دیجیتال خاص در خارج از ایالات متحده هستند، ادامه می دهند.

مطالب مرتبط: قانون جدید ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا: چگونه MiCA می تواند اروپا را به یک مرکز دارایی دیجیتال تبدیل کند

این شامل تعداد بی شماری از مشتریان بالقوه است، از مدیران صندوق های سنتی، شرکت های بزرگ، بانک های خصوصی و طیف گسترده ای از مشاغل. مولک به کوین تلگراف گفت که کوین بیس در حال حاضر به بیش از ۱۳۰۰ مشتری سازمانی در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد.

چارچوب قانونی که مدت‌هاست به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا نهادهای خشکی و فراساحلی داشته باشند، همچنان یک عامل کلیدی در اجازه دادن به صرافی‌های رمزنگاری و شرکت‌ها برای ارائه خدمات خود در حوزه‌های قضایی مختلف است. Masu.

فیلپات همچنین امارات متحده عربی را به عنوان یک هاب رمزنگاری و وب ۳ با رشد سریع که به طور فعال به دنبال جذب برخی از بزرگترین شرکت های صنعت است، برجسته کرد. در حالی که شرکت‌هایی مانند Binance در حال حاضر در امارات متحده عربی جای پایی دارند، Coinbase در حال بررسی راه‌اندازی عملیات در این حوزه قضایی در اوایل سال ۲۰۲۳ است.

آینده توکن شده

توکن‌سازی برای موسسات مختلف، از جمله بانک‌های جریان اصلی و شرکت‌های مالی که به دنبال صدور و مدیریت بدهی و سرمایه‌گذاری هستند، جذاب است.

کوین تلگراف همچنین با مارتین سیبراند از بانک هلندی ABN AMRO صحبت کرد. آقای Seabrand مدیر اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال بانک است و مسئول انتشار اخیر اوراق قرضه سبز دیجیتال ۵ میلیون یورویی (۵.۳ میلیون دلاری) ABN AMRO با استفاده از فناوری مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم Polygon است. بینش‌های خود را به اشتراک گذاشتند.

Martijn Siebrand از ABN AMRO در اولین روز کنفرانس به سوالات حضار پاسخ داد.

آقای سیبراند گفت که فناوری بلاک چین ابزار مفیدی برای بانک‌ها برای ارائه خدمات بهتر به بازارهای سرمایه است.

جالب اینجاست که اگر در حال حاضر در بانک ها بحثی داشته باشید، خواهید گفت که بازار سرمایه برای مدت طولانی وجود داشته است و ما شاهد نوآوری زیادی نبوده ایم. این می تواند یکی از بزرگترین تغییرات در جهان باشد.

سیبراند گفت ABN AMRO قبلاً استفاده از اوراق قرضه دیجیتال مبتنی بر بلاک چین را در کنفرانس ها و نمایشگاه ها برای بازیگران بازار سرمایه مانند بانک های جریان اصلی و شرکت های خصوصی که به دنبال افزایش سرمایه هستند معرفی کرده است.

ما دو مسیر را می‌بینیم. ما سرمایه‌گذاران نهادی داریم که به بازارهای سرمایه سنتی خدمات می‌دهند. اما مؤسساتی داریم که برای تأمین مالی جمعی بسیار بزرگ هستند اما برای بازارهای سرمایه بسیار کوچک هستند. همچنین فرصت‌هایی برای کمک به مشتریانی وجود دارد که خیلی شلوغ هستند.»

سیبراند اضافه کرد که ارائه اوراق قرضه توکن شده می تواند برای شرکت هایی مفید باشد که می خواهند از فروش سهام خودداری کنند. با این حال، چارچوب‌های قانونی قانونی باید برای ABN AMRO بیشتر توسعه یابد تا یک نقشه راه عملی برای ارتقاء بیشتر خدمات توکن‌سازی بلاک چین ایجاد کند.

ما بر این باوریم که به جای سرمایه گذاران نهادی، مقیاس پذیری در بازار خصوصی، با یک به یک، دو یا سه سرمایه گذار خصوصی آسان تر است.

NFT ها هنوز برای موسسات ارزش دارند

میا وان، رئیس بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال EMEA در Mastercard، به ارزشی می‌پردازد که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) برای کاربران سازمانی به ارمغان می‌آورند. وان گفت که این بخش ۱.۹ میلیارد دلار در سال گذشته فروش داشته است و حتی با وجود اینکه فروشندگان در ماه های اخیر بر بازار NFT تسلط داشته اند، میانگین تعداد کیف پول های Web3 افزایش یافته است. گفته می شود که وجود دارد.

وان گفت که برندهای لوکس مانند Breitling و Louis Vuitton به طور فعال از NFT برای ارائه یک دوقلوی دیجیتالی از یک کالا برای اثبات منشأ آن استفاده می کنند. در همین حال، برندهای اصلی مانند آدیداس و نایک به کاوش NFT و فعال‌سازی‌های متاورس ادامه می‌دهند که به کاربران مالکیت اشیاء را هم در دنیای فیزیکی و هم در محیط‌های متاورس می‌دهد.

مطالب مرتبط: کارت‌های نقدی به سبک NFT آینده Web3 هستند – بنیانگذار Animoca 30 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

Mastercard نیز در حال تبدیل شدن به بخشی از اکوسیستم Web3 است. اوایل سال جاری، Animoca Brands سرمایه گذاری ۳۰ میلیون دلاری در پلتفرم نئوبانک سلام را اعلام کرد. محصول منحصر به فرد این پلتفرم یک کارت نقدی رمزنگاری قابل تنظیم به سبک NFT است.کاربران می‌توانند مستر کارت خود را با NFT‌های دیجیتالی طراحی کنند و حتی جوایز خود را به نمایش بگذارند میمون بی حوصله در دنیای فیزیکی.

وان در مورد استراتژی بلاک چین و دارایی دیجیتال و مشارکت مسترکارت اظهار نظر نمی کند.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا