اخبار ارز دیجیتال

پارلمان اروپا قانون داده‌ای را تصویب کرد که خواستار کلید kill برای قراردادهای هوشمند است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در حالی که این عمل به اشتراک گذاری داده ها را تشویق می کند، الزاماتی را بر قراردادهای هوشمند استفاده شده در این تنظیمات تحمیل می کند و اعضای جامعه رمزنگاری را مراقب نگه می دارد.

پارلمان اروپا در 14 مارس قانون داده را تصویب کرد. این لایحه کلی با هدف “تشویق نوآوری از طریق حذف موانع دسترسی به داده های صنعتی” بود. در میان مفاد آن بندهایی وجود دارد که مستلزم تغییرپذیر بودن قراردادهای هوشمند است.

این قانون قوانینی را برای به اشتراک گذاری عادلانه داده های تولید شده توسط «محصولات متصل یا خدمات مرتبط» مانند اینترنت اشیا و «ماشین های صنعتی» وضع کرد. در بیانیه ای، پارلمان اروپا خاطرنشان کرد که 80 درصد از داده های صنعتی تولید شده هرگز استفاده نمی شود و قانون این منابع را برای آموزش الگوریتم ها و کاهش هزینه تعمیر دستگاه بیشتر در دسترس قرار می دهد.

این قانون شامل مقرراتی برای محافظت از اسرار تجاری و جلوگیری از انتقال غیرقانونی داده‌ها است و الزامات قرارداد هوشمند برای طرف‌هایی که داده‌های قابل اشتراک‌گذاری را ارائه می‌دهند، از جمله «فسخ و قطع امن» تنظیم شده است.

«قراردادهای هوشمند دارای عملکرد داخلی هستند که می‌توانند قرارداد را بازنشانی یا به توقف یا تعلیق عملیات هدایت کنند. […] به ویژه، باید ارزیابی کنید که تحت چه شرایطی فسخ یا تعلیق بدون رضایت مجاز است. ”

این عمل همچنین به قراردادهای هوشمند همان سطح حفاظتی را مانند سایر اشکال قراردادها داد.

کارشناسان تعدادی از مسائل حقوقی را شناسایی کرده اند. مایکل لولن، رئیس بخش معماری راه‌حل‌ها در OpenZeppelin، در بیانیه‌ای که به Cointelegraph ارائه شده است، اظهار داشت:

“شامل سوئیچ kill یک نقطه شکست را معرفی می کند زیرا تضمین های تغییر ناپذیری را تضعیف می کند و نیاز به کسی دارد که استفاده از چنین سوئیچ را مدیریت کند. […] بسیاری از قراردادهای هوشمند مانند Uniswap این ویژگی سوئیچ kill را ندارند. ”

مرتبط: مقامات به کمیسیون پارلمان اروپا می گویند FTX ثابت می کند که MiCA باید به سرعت تصویب شود

پروفسور Thibault Schrepel از دانشگاه VU آمستردام در توییتی گفت که این اقدام “قراردادهای هوشمند را تا حدی به خطر می اندازد که هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند” و به عدم اطمینان قانونی این اقدام اشاره کرد. به ویژه، ما متوجه شدیم که مشخص نشده است چه کسی می تواند قرارداد هوشمند را متوقف یا تعلیق کند.

این لایحه با 500 رای موافق در مقابل 23 رای موافق و 110 رای ممتنع به تصویب رسید. نمایندگان پارلمان اکنون درباره شکل نهایی این قانون با شورای اروپا و تک تک کشورهای عضو اتحادیه اروپا مذاکره خواهند کرد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا