اخبار ارز دیجیتال

Euler Finance پس از بازگرداندن وجوه توسط هکرها شروع به بازخرید می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل وام دهی اتریوم در یک حمله وام فوری ۱۹۷ میلیون دلاری در ماه مارس مورد سوء استفاده قرار گرفت.

در 12 آوریل، پروتکل وام‌دهی غیرحضوری مبتنی بر اتریوم، Euler Finance اعلام کرد که پس از بازگرداندن بیشتر دارایی‌های دزدیده شده توسط هکرها در حمله وام فوری 197 میلیون دلاری ماه گذشته، بازخرید را آغاز خواهد کرد.

اویلر گفت که در 13 مارس، پروتکل تمام بدهی های حساب های فرعی را در بلوک های غیرفعال پرداخت می کند. این شرکت توضیح داد:

در بازارهایی که بدهی‌های بد بیش از ذخایر دارند (برخی از بازارهای طولانی که توسط اوراکل مورد حمله قرار گرفته‌اند)، بدهی‌های بد به طور متناسب بین سپرده‌گذاران بازار توزیع می‌شود.

اویلر یک قرارداد هوشمند ایجاد کرد که حاوی وجوه تمام آدرس‌های مورد سوء استفاده قرار گرفته و با درخت مرکل تعبیه شده بود. برای پردازش بازخرید، آدرس کاربر باید گواهی اعتبار مرکل و یک “نشان پذیرش، محاسبه شده جداگانه برای هر حساب و تایید اینکه دارنده حساب با شرایط خدمات موافق است” را دریافت کند.

مجله: آیا پروژه های ارز دیجیتال باید با هکرها مذاکره کنند؟

در 4 آوریل، هکرهای Euler Finance از اولتیماتوم توسعه دهندگان پروژه پیروی کردند تا 90٪ دارایی های سرقت شده را برگردانند یا اقدامات قانونی انجام دهند و تقریباً تمام وجوه قابل بازیافت را اخاذی کردند. من آن را برگرداندم. پس از یک وقفه کوتاه ارتباطی، اویلر برای اطلاعاتی که به محل نگهداری وجوه دزدیده شده و هویت هکرها می‌انجامد، یک میلیون دلار جایزه پیشنهاد کرد و سپس دارایی‌ها را پس دادند. علاوه بر این، کاربر هکر را متقاعد کرد که پس انداز خود را به دلیل سوء استفاده از دست داده است و هکر 100 ETH را به فرد برگرداند که متعاقباً 12 ETH به خزانه داری اویلر اهدا کرد.

در مجموع 95556 ETH و 43 میلیون دلار DAI استیبل کوین بازیابی شد، اما به دلیل افزایش قیمت اتر در ماه گذشته، بیش از کل اولیه بازیابی شد. علاوه بر این، پس از ارسال سکه‌ها به میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash، 1100 واحد اتر مورد سوء استفاده غیرقابل بازیافت برچسب‌گذاری شد.

مرتبط: حمله مالی اویلر: چگونه اتفاق افتاد و چه چیزی می توانیم بیاموزیمنویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا