اخبار ارز دیجیتال

اویلر Finance Abuser بیش از 58000 اتر دزدیده شده را برمی گرداند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از 25 مارس، بیش از 101 میلیون دلار ETH به پروتکل وام بازگردانده شده است. سوء استفاده کنندگان هنوز بر برخی از دارایی های سرقت شده کنترل دارند.

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، هکرهایی که در پروتکل وام دهی Euler Finance به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار سوءاستفاده کرده‌اند، اکثر دارایی‌های سرقت شده را پس داده‌اند.

در یک تراکنش در 25 مارس، بهره‌بردار 51000 اتر (ETH) به ارزش تقریبی 88 میلیون دلار در زمان نگارش مقاله برگرداند. انتقال دوم 7737 ETH در همان روز انجام شد که ارزش آن بیش از 13 میلیون دلار بود. پیش از این، در 18 مارس، هکرها 3000 ETH را به پروتکل ارسال کردند. استثمارگران هنوز بر برخی از دارایی های سرقت شده کنترل دارند.

در 13 مارس، هکرها چندین تراکنش را برای سرقت حدود 196 میلیون دلار از پروتکل در یک حمله وام فلش انجام دادند. دارایی های دزدیده شده شامل 8.8 میلیون DAI، 849000 wBTC، 85 میلیون stETH و 34 میلیون USDC است.

وجوه به سرقت رفته از اویلر فاینانس منبع: BlockSec.

چند روز پس از هک، سوء استفاده کننده یک پیام زنجیره ای برای اویلر ارسال کرد و خواستار توافق با پروتکل شد. آنها گفتند: “ما می خواهیم این کار را برای همه افراد آسیب دیده آسان کنیم. ما قرار نیست چیزی را که مال ما نیست نگه داریم.”

مرتبط: حمله اویلر توکن‌ها را قفل می‌کند، باعث تلفات 11 پروتکل دی‌فای از جمله متعادل‌کننده می‌شود

این پروتکل قبلاً تلاش کرده بود با بهره‌برداران مذاکره کند و خواستار بازگرداندن 90 درصد وجوه دزدیده شده ظرف 24 ساعت شده بود. هیچ پاسخی دریافت نشد و 24 ساعت بعد، اویلر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری استثمارگران شود، 1 دلار جایزه تعیین کرد.

هکرها تراکنش های دیگری از جمله انتقال 1000 NETH به ارزش حدود 1.65 میلیون دلار در آن زمان را از طریق Tornado Cash، یک میکسر مجاز ارزهای دیجیتال انجام داده اند.

طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین PeckShield، حدود 100 ETH است ارسال شد به آدرس کیف پولی که گمان می رود متعلق به یکی از قربانیان باشد ارسال می شود. یک پیام زنجیره ای که از یک آدرس کیف پول ارسال شده بود از مهاجمان خواسته بود تا “جان خود را نجات دهند”.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا