🚨 اخبار ارز دیجیتال

اویلر Finance Abuser بیش از ۵۸۰۰۰ اتر دزدیده شده را برمی گرداند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از ۲۵ مارس، بیش از ۱۰۱ میلیون دلار ETH به پروتکل وام بازگردانده شده است. سوء استفاده کنندگان هنوز بر برخی از دارایی های سرقت شده کنترل دارند.

بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، هکرهایی که در پروتکل وام دهی Euler Finance به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار سوءاستفاده کرده‌اند، اکثر دارایی‌های سرقت شده را پس داده‌اند.

در یک تراکنش در ۲۵ مارس، بهره‌بردار ۵۱۰۰۰ اتر (ETH) به ارزش تقریبی ۸۸ میلیون دلار در زمان نگارش مقاله برگرداند. انتقال دوم ۷۷۳۷ ETH در همان روز انجام شد که ارزش آن بیش از ۱۳ میلیون دلار بود. پیش از این، در ۱۸ مارس، هکرها ۳۰۰۰ ETH را به پروتکل ارسال کردند. استثمارگران هنوز بر برخی از دارایی های سرقت شده کنترل دارند.

در ۱۳ مارس، هکرها چندین تراکنش را برای سرقت حدود ۱۹۶ میلیون دلار از پروتکل در یک حمله وام فلش انجام دادند. دارایی های دزدیده شده شامل ۸.۸ میلیون DAI، ۸۴۹۰۰۰ wBTC، ۸۵ میلیون stETH و ۳۴ میلیون USDC است.

وجوه به سرقت رفته از اویلر فاینانس منبع: BlockSec.

چند روز پس از هک، سوء استفاده کننده یک پیام زنجیره ای برای اویلر ارسال کرد و خواستار توافق با پروتکل شد. آنها گفتند: “ما می خواهیم این کار را برای همه افراد آسیب دیده آسان کنیم. ما قرار نیست چیزی را که مال ما نیست نگه داریم.”

مرتبط: حمله اویلر توکن‌ها را قفل می‌کند، باعث تلفات ۱۱ پروتکل دی‌فای از جمله متعادل‌کننده می‌شود

این پروتکل قبلاً تلاش کرده بود با بهره‌برداران مذاکره کند و خواستار بازگرداندن ۹۰ درصد وجوه دزدیده شده ظرف ۲۴ ساعت شده بود. هیچ پاسخی دریافت نشد و ۲۴ ساعت بعد، اویلر برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری استثمارگران شود، ۱ دلار جایزه تعیین کرد.

هکرها تراکنش های دیگری از جمله انتقال ۱۰۰۰ NETH به ارزش حدود ۱.۶۵ میلیون دلار در آن زمان را از طریق Tornado Cash، یک میکسر مجاز ارزهای دیجیتال انجام داده اند.

طبق گفته شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین PeckShield، حدود ۱۰۰ ETH است ارسال شد به آدرس کیف پولی که گمان می رود متعلق به یکی از قربانیان باشد ارسال می شود. یک پیام زنجیره ای که از یک آدرس کیف پول ارسال شده بود از مهاجمان خواسته بود تا “جان خود را نجات دهند”.نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا