اخبار ارز دیجیتال

سازمان دیده بان اتحادیه اروپا تبلیغات کریپتو در اینستاگرام، یوتیوب، تیک تاک و توییتر را هدف قرار می دهد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بزرگترین گروه حقوق مصرف کننده اروپا مدعی شده است که بازاریابان ارزهای دیجیتال در شبکه های اجتماعی محبوب گمراه می کنند و مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار می دهند.

بزرگترین گروه حقوق مصرف کننده اروپا مدعی شده است که بازاریابان ارزهای دیجیتال در شبکه های اجتماعی محبوب گمراه می کنند و مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار می دهند. شکایتی به کمیسیون اروپا ارائه شده است.

سازمان مصرف کنندگان اروپا (BEUC) در 8 ژوئن گزارشی را با عنوان “هیجان یا آسیب؟” منتشر کرد. The Great Social Media Crypto Scam» BEUC در یک سند 20 صفحه ای اعلام کرد که مصرف کنندگان به طور کامل از خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال آگاه نیستند.

این گزارش به نمونه هایی از اینستاگرام، یوتیوب، توییتر و تیک تاک اشاره می کند و آنها را «بازیگران اصلی» در تبلیغات ارزهای دیجیتال می نامد. دعوای حقوقی فیس بوک مدعی است که تبلیغات ارزهای دیجیتال قوانینی را که ترویج پلتفرم های مالی غیرمجاز را ممنوع می کند، دور می زند.اعلامیه گفت:

«تیک‌تاک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب مسئول اجازه دادن به تبلیغات گمراه‌کننده در مورد ارزهای دیجیتال از طریق تبلیغات و تأثیرگذاران آن‌ها هستند که در معرض زیان‌های بزرگ قرار دارند.»

در مورد توییتر، این گزارش به اقدام ایلان ماسک برای نصب طلسم Dogecoin، Doge اشاره می کند، حتی اگر خود پلتفرم تبلیغات ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. BEUC همچنین به اصطلاح «فینفلوئنسرها» را به عنوان «منبع مهم اطلاعات» برای بینندگان جوان‌تر ذکر می‌کند.

مربوط: مقامات اتحادیه اروپا می خواهند تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی برچسب گذاری شود

با وجود تلاش‌های تنظیم‌کننده‌های یک کشور برای مبارزه با تبلیغات گمراه‌کننده، این مشکل همچنان فاقد رویکرد پیچیده است. بر اساس این گزارش، در حال حاضر یک مبنای قانونی برای اتخاذ اقدامات در سطح اتحادیه اروپا، یعنی دستورالعمل‌های غیرمنصفانه تجاری (UCPD) و شبکه همکاری حمایت از مصرف‌کننده اتحادیه اروپا (شبکه CPC)، نهاد اجرایی اصلی وجود دارد.

در حالی که این موضوع عمدتاً در سطح ملی مورد توجه قرار می گیرد، نیاز به یک رویکرد مشترک از سوی شبکه CPC وجود دارد که به طور جمعی بر روی UCPD عمل می کند و پلتفرم های هدفمند مورد استفاده برای ارتقای دارایی های رمزنگاری و خدمات مرتبط خواهد بود.

این گزارش از شبکه‌های CPC خواست تا شرایط سخت‌تری را برای سیاست‌های تبلیغاتی خود در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی معرفی کنند، ممنوعیت تبلیغات تأثیرگذار محصولات ارزهای دیجیتال را در شرایط خدمات خود لحاظ کنند، و از کمیسیون اروپا بخواهند که اثربخشی این اقدامات را در نظر بگیرد. ارائه گزارش به جلسه درجا.

در همین حال، در فرانسه، مجلس سنا اصلاحیه‌ای را تصویب کرده است که به شرکت‌های رمزارز ثبت‌شده اجازه می‌دهد اینفلوئنسرهای رسانه‌های اجتماعی را برای اهداف تبلیغاتی و تبلیغاتی استخدام کنند.

مجله: بیت کوین با وعده “صفر خالص” در مسیر برخورد استنویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا