اخبار ارز دیجیتال

قانون جدید رمزگذاری اتحادیه اروپا: چگونه MiCA می تواند اروپا را به یک مرکز دارایی دیجیتال تبدیل کند

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MiCA اخیراً به قانون تبدیل شد و در مجله رسمی اتحادیه اروپا منتشر شد و شمارش معکوس برای اجرای اولین لایحه ارز دیجیتال در نوع خود در 27 کشور عضو آغاز شد.

اتحادیه اروپا مقررات بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) را در 31 می امضا کرد و راه را برای اجرایی شدن دستورالعمل‌های نظارتی شاخص در مورد دارایی‌های کریپتو و ارائه‌دهندگان خدمات هموار کرد.

بسته نظارتی اتحادیه اروپا که برای اولین بار در سال 2020 تهیه شد، بر صدور و دامنه خدمات مرتبط با بازار ارزهای دیجیتال نظارت خواهد کرد.

پارلمان اروپا مقررات MiCA را در 20 آوریل تصویب کرد و پس از آن این لایحه برای تصویب به شورای اروپا ارسال شد. در 31 می، رئیس پارلمان اروپا، روبرتا مزولا، و وزیر کشاورزی سوئد، پیتر کروگرن، چارچوب را امضا کردند. سوئد در حال حاضر ریاست شورای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد.

MiCA در 9 ژوئن در مجله رسمی اتحادیه اروپا (OJEU) منتشر شد که شمارش معکوس برای لازم الاجرا شدن این قانون است. این بدان معناست که کسب و کارهای ارزهای دیجیتال جدول زمانی را برای پیاده سازی و مطابقت با الزامات MiCA تعیین کرده اند. قوانین استیبل کوین از 30 ژوئن 2024 اعمال می شود و قوانین مبادله از 30 دسامبر 2024 اعمال می شود.

MiCA دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان “نمایندگی دیجیتالی ارزش یا حقوقی که می تواند به صورت الکترونیکی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده یا فناوری مشابه منتقل و ذخیره شود” تعریف می کند. این قانون همچنین راهنمایی هایی را در مورد اینکه چه چیزی “ارز رمزنگاری” در نظر گرفته می شود و چه چیزی “توکن” برای یک دارایی دیجیتال خاص است ارائه می دهد.

علاوه بر این، MiCA استانداردهایی را برای ارائه دهندگان خدمات کریپتو (CASP) و صادرکنندگان رمزارز ایجاد می کند. صادرکنندگان دارایی‌های کریپتو باید از استانداردهای حاکم بر افشا و تبلیغات پیروی کنند و اطلاعات کامل و شفاف درباره دارایی‌های کریپتو صادر کنند. CASPها همچنین ملزم به اتخاذ تدابیر امنیتی و رعایت مقررات مبارزه با پولشویی هستند.

قانون MiCA CASP را به عنوان یک نهاد حقوقی جداگانه ایجاد می کند. ارائه دهندگان خدمات می توانند مجوز داشته باشند و در هر یک از 27 کشور عضو اتحادیه اروپا تجارت کنند. ارائه دهندگان خدمات باید بتوانند در برابر دستکاری و سوء استفاده از بازار مقاومت کنند و تحت نظارت نظارتی مانند سازمان بانکداری اروپا قرار خواهند گرفت.

ارائه دهندگان خدمات استیبل کوین ملزم به ارائه کاغذ سفید حاوی جزئیات مهم در مورد محصول و بازیگران اصلی درگیر در تجارت هستند. وایت پیپر شامل شرایط عرضه عمومی، انواع مکانیسم‌های تأیید بلاک چین برای استفاده در عرضه عمومی، حقوق مرتبط با دارایی‌های رمزنگاری مربوطه، ریسک‌های اصلی سرمایه‌گذاران و نحوه اطلاع خریداران بالقوه خواهد بود. همچنین شامل یک نمای کلی مفید است. تصمیمات سرمایه گذاری

MiCA دارایی های دیجیتالی را که به عنوان اوراق بهادار قابل انتقال تایید شده و دارای ارزش سهام یا عملکردی معادل هستند را مدیریت نمی کند. قوانین اتحادیه اروپا توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یا دارایی‌های رمزنگاری شده را که در حال حاضر به‌عنوان ابزارهای مالی بر اساس قوانین فعلی شناخته می‌شوند، پوشش نمی‌دهد.

MiCA دارایی‌های دیجیتال صادر شده توسط بانک‌های مرکزی، حتی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی اروپا، دارایی‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی ملی، یا خدمات مرتبط با رمزنگاری ارائه شده توسط آن موسسات را تنظیم نمی‌کند.

مجله: AI Eye: آیا هوش مصنوعی تهدیدی در سطح سلاح هسته ای است؟

دیوید شوید، رئیس شرکت امنیت سایبری بلاک چین هالبورن، به کوین تلگراف گفت که MiCA یک توسعه محوری است و چارچوبی فراگیر برای ارائه جهت روشن به بخش های خاص بازار ایجاد می کند. او اضافه کرد که اگرچه MiCA جنبه‌های خاصی از ارزهای دیجیتال مانند NFT و امور مالی غیرمتمرکز را حذف می‌کند، این مقررات گام مهمی به جلو است.

شوید گفت: “این مقررات یک گام مهم رو به جلو برای جامعه ارزهای دیجیتال است. من معتقدم و امیدوارم.”

اروپا در زمینه ارزهای دیجیتال پیشتاز است

تقریباً دو سال پس از اولین پیشنهاد، مقررات MiCA به قانون تبدیل شده است و وضوح نظارتی را برای مشاغل ارزهای دیجیتال اروپایی افزایش می دهد. اگرچه شرکت‌های ارز دیجیتال کامل نیستند، اما دستورالعمل‌های واضحی برای پیروی و دسترسی به بازار دارند.

برخلاف ایالات متحده، اروپا به دلیل فقدان قانون شفاف و افزایش اقدامات اجرایی علیه بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال، می‌تواند به کانون اصلی ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس درباره معرفی اخیر MiCA توییت کرد و گفت که فرصت های تجاری هیجان انگیزی برای ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری سازگار در اروپا وجود دارد.

اظهارات ژائو در پی شکایت اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده علیه بایننس و مدیر عامل آن به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار مطرح شده است.

Kadan Stadelmann، مدیر ارشد فناوری شرکت فناوری بلاک چین منبع باز Kodomo، به کوین تلگراف گفت که اگرچه اثربخشی MiCA بحث برانگیز است، MiCA زمینه را برای مقررات ارزهای دیجیتال در سراسر جهان فراهم کرده است. او گفت که نمی‌تواند وجود داشته باشد.

“[Other countries] شاید آنها قبل از وضع مقررات خود رویکرد «صبر کن و ببین» را انتخاب کنند. با این حال، تأثیر MiCA واضح است. بسیاری از کشورها برای جلوگیری از عقب ماندن در این بخش که به طور فزاینده اهمیت دارد، تحت فشار قرار می گیرند تا نوعی مقررات را ارائه کنند. ”

الکس شوچنکو، مدیر عامل پلتفرم لایه 2 Aurora Labs، به کوین تلگراف گفت که معرفی MiCA “می تواند سیاست گذاران و تنظیم کننده های ایالات متحده را تحت تاثیر قرار دهد تا رویکرد مشابهی را در نظر بگیرند، که می تواند منجر به حمایت از مصرف کننده و توسعه بازار شود.” در نتیجه، این می تواند منجر به افزایش همکاری و تلاش های هماهنگ بین حوزه های قضایی شود. ”

در واقع، اعضای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در حال حاضر در حال تهیه پیش‌نویس لایحه‌ای با هدف تصویب قوانین شفاف‌تر در مورد انواع خاصی از ارزهای دیجیتال و قرار دادن استیبل کوین‌ها در محدوده نظارتی فدرال رزرو هستند.

قوانین رمزنگاری در سراسر جهان

MiCA یک چارچوب نظارتی منحصربه‌فرد است که در حال حاضر بر برخی فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در 27 کشور جهان حاکم است، اما در سال‌های اخیر چندین حوزه قضایی به طور فعال نوعی از قانون ارزهای دیجیتال را توسعه داده‌اند.

جوی گارسیا، رئیس مقررات بانک Xapo، به کوین تلگراف گفت که در حالی که چارچوب MiCA اغلب فقط با چشم انداز نظارتی ایالات متحده مقایسه می شود، از نظر او این یک زمینه جهانی بین بخشی است. او گفت که این مقایسه در ایالات متحده بسیار محدود است. . مرزها و صنعت دیجیتال:

بسیاری از حوزه‌های قضایی دیگر وجود دارد. مقررات ارزهای دیجیتال سنگاپور بسیار پیشرفته است، چارچوب جدید هنگ‌کنگ از اول ژوئن اجرایی شد. ما در حال تنظیم این حوزه هستیم و چارچوب و دستورالعمل‌های جامع‌تری را در مورد عناصر کلیدی مانند یکپارچگی بازار پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال ایجاد می‌کنیم. از MiCA.”

گارسیا گفت که بقیه جهان می توانند یک یا دو چیز از MiCA بیاموزند: چگونه اصول خدمات مالی کلاسیک را با رمزنگاری اولیه تطبیق دهند. وی افزود که تنظیم‌کننده‌های خارج از اتحادیه اروپا نیز “نیاز دارند نه تنها برای معرفی استانداردها، بلکه برای اینکه بتوانند به طور فعال بر این مشاغل نظارت و نظارت کنند.”

اخیرا: آیا رون دسانتیس برای کریپتو خوب است؟ جمهوریخواهان بیت کوین را بخشی از کمپین خود می کنند

تایید MiCA در حالی صورت می‌گیرد که هنگ کنگ خود را به عنوان یک مرکز منطقه‌ای ارزهای دیجیتالی قرار می‌دهد و راه را برای یک قانون مستقل جدا از رویکرد ممنوعیت عمومی چین باز می‌کند.

Stadelmann اضافه کرد که هنگ کنگ احتمالاً این پتانسیل را دارد که حتی بزرگتر از اروپا به کانون رمزنگاری تبدیل شود. او گفت: قبل از اینکه چین کسب‌وکارهای مرتبط با رمزارز را در سال 2021 ممنوع کند، «هنگ‌کنگ استارت‌آپ‌های رو به رشدی داشت.نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا