🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: اتحادیه اروپا مقررات سخت تری را برای مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ در نظر می گیرد

گزارش‌ها حاکی از آن است که مذاکره‌کنندگان اتحادیه اروپا در حال بررسی محدودیت‌های اضافی برای مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ مانند GPT-4 OpenAI به عنوان بخشی از قانون بعدی هوش مصنوعی هستند.

بلومبرگ گزارش می دهد که نمایندگان اتحادیه اروپا در حال مذاکره بر روی طرح هایی برای تنظیم بیشتر بزرگترین سیستم های هوش مصنوعی (AI) هستند.

کمیسیون اروپا، پارلمان اروپا، و کشورهای مختلف عضو اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال ارزیابی تأثیر بالقوه مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ (LLM) هستند، از جمله Meta’s Llama 2 و OpenAI’s GPT-4، و محدودیت‌های اضافی که ممکن است برای آنها اعمال شود. گفته می شود آنها در حال گفتگو در مورد این احتمال هستند. برخی از قوانین آینده هوش مصنوعی

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد، هدف این است که مدل‌های بزرگ را مهار کنیم و در عین حال استارت‌آپ‌ها را با مقررات بیش از حد تحت فشار قرار ندهیم.

به گفته مردم، توافق حاصل شده توسط مذاکره کنندگان در این زمینه هنوز در مراحل اولیه است.

قانون هوش مصنوعی و مقررات پیشنهادی جدید برای LLM رویکردی مشابه با قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا (DSA) در این موضوع اتخاذ خواهد کرد.

DSA اخیرا توسط قانونگذاران اتحادیه اروپا معرفی شده است و هدف آن تعیین استانداردهایی برای پلتفرم ها و وب سایت ها برای محافظت از داده های کاربران و اسکن برای فعالیت های غیرقانونی است. با این حال، بزرگ‌ترین پلتفرم‌های وب تحت کنترل‌های شدیدتری هستند.

شرکت‌های این دسته، مانند Alphabet Inc. و Meta Inc.، تا ۲۸ آگوست فرصت داشتند تا شیوه‌های خدمات خود را برای مطابقت با استانداردهای جدید اتحادیه اروپا به‌روزرسانی کنند.

مربوط: یونسکو و هلند پروژه نظارت بر هوش مصنوعی را برای اتحادیه اروپا طراحی می کنند

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا قرار است یکی از اولین مجموعه قوانین اجباری در مورد هوش مصنوعی باشد که توسط دولت های غربی وضع شده است. چین قبلاً مقررات هوش مصنوعی خود را وضع کرده است که در آگوست ۲۰۲۳ اجرایی شد.

بر اساس قوانین هوش مصنوعی اتحادیه اروپا، شرکت‌هایی که سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند و به کار می‌گیرند، باید ارزیابی ریسک و برچسب‌گذاری محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را انجام دهند و مواردی مانند استفاده از نظارت بیومتریک به طور کامل ممنوع خواهد شد.

با این حال، این قانون هنوز تصویب نشده است و کشورهای عضو همچنان قدرت اعتراض به پیشنهادات ارائه شده توسط پارلمان را دارند.

گزارش شده است که از زمان اجرای قانون هوش مصنوعی تاکنون بیش از ۷۰ مدل جدید هوش مصنوعی در چین عرضه شده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا