اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا رای نهایی MiCA را برای اولین بار در دو ماه به تعویق انداخت

رای نهایی به دلیل مشکلاتی در ترجمه سند حقوقی 400 صفحه ای به تعویق افتاد.

رای نهایی در مورد مقررات ارز دیجیتال اتحادیه اروپا به نام مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری (MiCA) به آوریل 2023 به تعویق افتاد.

به گزارش The Block، آخرین تاخیر به دلیل یک مشکل فنی است که مانع از ترجمه سند رسمی 400 صفحه ای به 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا شد. اسناد قانونی مانند MiCA که به زبان انگلیسی نوشته شده است باید با مقررات اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد و به تمام 24 زبان رسمی انجمن منتشر شود.

مسائل ترجمه مشابه باعث تاخیر اولیه در نوامبر شد که رای نهایی را به فوریه کشاند. تأخیر در رای گیری نهایی به این معنی است که تنظیم کننده های مالی اروپایی باید قبل از تدوین قوانین برای اجرای این قانون بیشتر منتظر بمانند. هنگامی که MiCA تأیید رسمی دریافت کرد، تنظیم کننده های مالی 12 تا 18 ماه فرصت خواهند داشت تا استانداردهای فنی را توسعه دهند.

کمیسیون پارلمان اروپا لایحه MiCA را در اکتبر 2022 تصویب کرد، تقریباً دو سال پس از آن که برای اولین بار در سپتامبر 2020 معرفی شد. ناشی از FTX.

استفان برگر، یکی از اعضای کمیته اقتصادی پارلمان اروپا، سناریوی FTX را با بحران مالی 2008 مقایسه کرد و از “لحظه Lehman Brothers” برای استدلال در مورد نیاز به مقرراتی مانند MiCA استفاده کرد.

هدف سیاستگذاران اروپایی با MiCA تنظیم مقررات استانداردی است که قوانین هماهنگی را برای دارایی های رمزنگاری در سطح اتحادیه اروپا ایجاد می کند و در نتیجه تضمین می کند که قوانین اتحادیه اروپا آنها را پوشش نمی دهد.

مربوط: قانون MiCA خبر خوب برای بازیکنان کریپتو – معاون بایننس اروپا

مقررات رمزنگاری دستورالعمل‌هایی را برای عملکرد، ساختار و حاکمیت صادرکنندگان توکن‌های دارایی دیجیتال تعیین می‌کنند. این قانون همچنین قوانینی را در مورد الزامات شفافیت و افشا برای صدور و مجوز تجارت دارایی های رمزنگاری شده ارائه می کند.نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا