🚨 اخبار ارز دیجیتال

پارلمان اتحادیه اروپا به طور قاطع از قوانین گزارش مالیات ارز مجازی DAC8 حمایت می کند

این لایحه در جلسه علنی با ۵۳۵ رای موافق، ۵۷ رای مخالف و ۶۰ رای ممتنع دریافت کرد.

اعضای پارلمان اتحادیه اروپا با اکثریت قاطع از ویرایش هشتم دستورالعمل همکاری اداری (DAC8)، قوانین گزارش مالیاتی برای ارزهای مجازی، در جلسه عمومی خود در ۱۳ سپتامبر حمایت کردند.

در نشستی که در استراسبورگ فرانسه برگزار شد، DAC8 با ۵۳۵ رای موافق و تنها ۵۷ رای مخالف، از حمایت قاطع برخوردار شد. این لایحه همچنین ۶۰ رای ممتنع داشت.

بر اساس سند اتحادیه اروپا، DAC8 قصد دارد به جمع‌آوران مالیات این قدرت را بدهد تا تمام تراکنش‌های ارز مجازی انجام شده توسط سازمان‌ها یا افراد در اتحادیه اروپا را ردیابی و ارزیابی کنند.

در ۸ دسامبر ۲۰۲۲، کمیسیون اروپا پیشنهاد ایجاد یک چارچوب گزارشی را داد که ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری را ملزم می کند تا تراکنش های انجام شده توسط مشتریان اتحادیه اروپا را گزارش کنند. این به شما کمک می کند درآمدهای خود را ردیابی کنید و در نتیجه خطر تقلب مالیاتی و فرار از مالیات را کاهش دهید.

رای گیری عمومی در ۱۳ سپتامبر آخرین مانع برای تصویب DAC8 بود. کشورهای عضو اتحادیه اروپا اکنون تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۵ فرصت دارند تا این مقررات را قبل از اینکه در اول ژانویه ۲۰۲۶ به طور رسمی لازم الاجرا شود، اجرا کنند.

همانطور که قبلاً توسط کوین تلگراف گزارش شده بود، DAC در می ۲۰۲۳ پس از تصویب قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) تصویب شد. “۸” در عنوان برنامه به روز شده به تکرار هشتم با هر دستورالعمل قبلی اشاره دارد که به جنبه های مختلف نظارت مالی می پردازد.

DAC8 در شکل فعلی خود با قوانین مندرج در چارچوب گزارش دارایی رمزنگاری (CARF) و MiCA مطابقت دارد و ظاهراً تمام تراکنش‌های دارایی ارز دیجیتال مبتنی بر اتحادیه اروپا را پوشش می‌دهد.

مربوط: MiCA: خوب، بد و زشت قوانین ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا

برخی از منتقدان DAC8 می گویند که DAC8 اشتراکات کمی با CARF دارد و توانایی های نظارتی را از تک تک کشورهای عضو می گیرد.

مکس برنت، مدیر ارشد حقوقی Blockpit، در تحلیلی در اوایل سال جاری گفت که چنین تغییر گسترده ای «به ویژه مستلزم (گزارش دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری) است که به صورت موردی تعیین کنند که آیا دارایی های رمزنگاری منتقل شده اند یا خیر. مربوط به تعهدات آیا قابل گزارش است؟ آنها همچنین نگرانی خود را در مورد پتانسیل برای “گزارش تکراری” ابراز کردند، زیرا قانونگذاران به دنبال گره گشایی مقررات و مقررات موجود هستند که قرار است معرفی شوند.


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا