اخبار ارز دیجیتال

مقامات اتحادیه اروپا چارچوبی را برای بازار ارزهای دیجیتال به قانون امضا کردند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

MiCA اولین بار در سال 2020 معرفی شد و هدف آن ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی های رمزنگاری در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

مقامات اتحادیه اروپا لایحه بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) را پس از دریافت تایید نهایی از وزیر دارایی امضا کرده اند.

وزیر کشاورزی سوئد پیتر کروگرن و رئیس پارلمان اروپا روبرتا مزولا، 31 مه امضاء شده تقریباً سه سال پس از اینکه کمیسیون اروپا این اقدام را معرفی کرد، چارچوب مورد انتظار طولانی‌مدت برای مقررات ارزهای دیجیتال به قانون تبدیل شد. قانونگذاران اتحادیه اروپا چارچوب MiCA را از قوه مقننه به مقننه مورد بحث قرار داده اند و جنبه های مختلفی از این لایحه تا تصویب نهایی در سال 2023 موضوع بحث بوده است.

هدف MiCA ایجاد یک چارچوب نظارتی منسجم برای دارایی‌های رمزنگاری شده در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. پس از مراسم امضای امروز، این چارچوب پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا به اجرا در خواهد آمد و بسیاری از مقررات MiCA در مورد شرکت‌های ارزهای دیجیتال احتمالاً در سال 2024 آغاز خواهند شد.

مربوط: سه نکته از مقررات MiCA اتحادیه اروپا

از آنجایی که MiCA برای اولین بار در سال 2020 تهیه شد، برخی از قانونگذاران اتحادیه اروپا معتقدند که در پی سقوط بازار کریپتو در سال 2022 و ورشکستگی های برجسته FTX، BlockFi و Celsius، به چارچوب گسترده تری نیاز است. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، “MiCA II” را پیشنهاد کرد که بر اساس نتایج اولین چارچوب است.

مجله: راهنمای شهر کریپتو پراگ: بیت کوین در قلب اروپانویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا