اخبار ارز دیجیتال

نمایندگان اتحادیه اروپا به الزامات سرمایه محدودتر برای بانک های دارای رمزارز رای می دهند

در صورتی که کنگره به طور کلی این لایحه را تصویب کند، ممکن است بانک‌ها ملزم شوند که «مبلغ مواجهه با ریسک» تا ۱۲۵۰ درصد سرمایه خود را بر اساس قرار گرفتن در معرض ارزهای رمزپایه نگه دارند.

کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا به اتخاذ تدابیری رای داده است که بانک‌های دارای ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند تا مقادیر تنبیهی سرمایه را در اختیار داشته باشند.

در اطلاعیه ۲۴ ژانویه، پارلمان اروپا اعلام کرد که کمیسیون با اکثریت قاطع به اصلاح مقررات سرمایه مورد نیاز و دستورالعمل الزامات سرمایه برای بانک های دارای ارزهای دیجیتال رای داده است. بر اساس این لایحه، بانک‌ها موظف خواهند بود بر اساس قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال، «میزان قرار گرفتن در معرض خطر وزن» تا ۱۲۵۰ درصد سرمایه خود را نگه دارند.

این نهاد قانونگذاری گفت این تغییرات مطابق با تغییرات کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS) است که مسئول استانداردهای بانکی بین المللی است. این گروه در نظر داشت در سال‌های ۲۰۱۹، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ اوراق مشاوره منتشر کند تا دارایی‌های رمزنگاری شده را به گروه‌هایی تقسیم کند و توصیه کند که بانک‌ها چگونه باید با خطرات احتمالی مقابله کنند. BCBS گزارش داد که از سال ۲۰۲۱، بانک ها بیش از ۹ میلیارد دلار در معرض کریپتو قرار دارند.

“[Members of the European Parliament] ما همچنین از بانک‌ها می‌خواهیم که توضیحات خاصی از قرار گرفتن در معرض دارایی‌های کریپتو و خدمات کریپتو و همچنین سیاست‌های مدیریت ریسک مربوط به دارایی‌های کریپتو را افشا کنند.» از کمیسیون خواسته شد تا تا ژوئن ۲۰۲۳ یک پیشنهاد قانونی در مورد برخورد محتاطانه با قرار گرفتن در معرض دارایی های رمزنگاری شده ارائه کند. “

مربوط: اعضای شورای ECB طرح هایی را برای یورو دیجیتال به پارلمان اروپا ارائه می دهند

کل پارلمان اروپا باید به اصلاحیه پیشنهادی رای دهد تا به قانون تبدیل شود. در اکتبر ۲۰۲۲، نمایندگان اتحادیه اروپا پس از رای گیری شورای اروپا پس از تصویب کمیته اقتصادی و پولی، چارچوب بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) را پیش بردند. کشورهای عضو اتحادیه اروپانویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا