اخبار ارز دیجیتال

بیانیه گروه وزرای دارایی اتحادیه اروپا در مورد جنبه های سیاسی یورو دیجیتال

یوروگروپ حمایت خود را از مطالعه یورو دیجیتال تأیید کرد و خاطرنشان کرد که برخی از عناصر طراحی و استفاده در حال بررسی نیاز به تصمیم گیری سیاسی دارند.

گروه یورو که متشکل از وزرای دارایی از همه کشورهای منطقه یورو است، در ۱۶ ژانویه پس از نشست در بروکسل بیانیه ای در مورد معرفی یورو دیجیتال صادر کرد. این گروه به طور منظم برای بحث در مورد جنبه های سیاسی ارزهای دیجیتال بالقوه ملاقات می کند. انتشار این بیانیه همزمان با انتشار سند “بررسی ارزش سهام” بانک مرکزی اروپا (ECB) است که جزئیات پیشرفت در طراحی یورو دیجیتال را نشان می دهد.

در بیانیه یوروگروپ به نیاز بانک مرکزی اروپا و کمیسیون اروپا برای اطلاع رسانی به یوروگروپ و کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد پیشرفت در ایجاد یورو دیجیتال اشاره شده است که در دست بررسی است. در این بیانیه آمده است:

یوروگروپ معتقد است که معرفی یورو دیجیتال و انتخاب کارکردها و طراحی اصلی آن مستلزم بحث و بررسی تصمیمات سیاسی در سطح سیاسی است.

این گروه موضوعاتی را که بر روی آنها تمرکز کرده است فهرست کرده است، از جمله اثرات زیست محیطی ارزهای دیجیتال، حریم خصوصی، ثبات مالی و مسائل مرتبط. وی همچنین نسبت به برنامه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج از منطقه یورو در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ابراز علاقه کرد.

اعضای گروه اطمینان دادند که “آماده مشارکت در این گفتگوها هستند” و افزودند:

“ما همچنین [European] کمیسیون اروپا در نظر دارد در نیمه اول سال ۲۰۲۳ قانونی را برای ایجاد یورو دیجیتال و تنظیم عملکردهای کلیدی آن، پس از تصمیم قانونگذاران، معرفی کند. ”

انتظار می رود این پیشنهاد قبل از بررسی نتایج مرحله مطالعه ارز دیجیتال در سه ماهه سوم سال جاری توسط شورای حاکم ECB ارائه شود.

مطالب مرتبط: ملکه ماکسیما هلند از یورو دیجیتال پشتیبانی می کند

بیانیه یوروگروپ یک روز پس از آن منتشر شد که یکی از مشاوران سابق بانک انگلستان سرمقاله ای را در فایننشال تایمز منتشر کرد و گفت که ایجاد یک CBDC ارزش هزینه ها و ریسک ها را ندارد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا