🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا محدودیت های صادراتی فناوری هوش مصنوعی و تراشه های نیمه هادی را ارزیابی می کند

کمیسیون اروپا چهار حوزه فناوری کلیدی از جمله فناوری هوش مصنوعی و تراشه های نیمه هادی را ترسیم خواهد کرد و ارزیابی هایی را برای در نظر گرفتن کنترل های صادراتی انجام خواهد داد.

بر اساس آخرین اطلاعات کمیسیون اروپا، کمیسیون اروپا در حال انجام ارزیابی ریسک و بررسی کنترل‌های صادراتی برای «بخش‌های فناوری حیاتی» از جمله هوش مصنوعی (AI) و فناوری نیمه‌رسانا است.

مقامات اتحادیه اروپا در ۳ اکتبر اعلام کردند که چهار حوزه را شناسایی کرده اند که باید در مورد خطرات فناوری و خطر نشت فناوری ارزیابی شوند. این چهار دسته شامل هوش مصنوعی، فناوری نیمه هادی پیشرفته، فناوری کوانتومی و بیوتکنولوژی است.

در این اطلاعیه آمده است که این فناوری ها بر اساس ماهیت تحول آفرین، خطر ادغام غیرنظامی یا نظامی و خطر استفاده از فناوری ها برای ارتکاب نقض حقوق بشر انتخاب شده اند.

تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا برای بازار داخلی، گفت که این اقدام گام مهمی برای «تاب آوری» اتحادیه اروپا است.

ما باید به طور مستمر بر فناوری های حیاتی خود نظارت داشته باشیم، میزان قرار گرفتن آنها در معرض خطر را ارزیابی کنیم و در صورت لزوم برای حفاظت از منافع استراتژیک و ایمنی خود اقدام کنیم.»

وی ادامه داد: اروپا در حال تطبیق با واقعیت های جدید ژئوپلیتیک، پایان دادن به دوران ساده لوحی و عمل به عنوان یک قدرت واقعی ژئوپلیتیک است.

پیش بینی می شود ارزیابی ریسک تا پایان سال انجام شود. انتظار می رود نتایج و ابتکارات مبتنی بر ارزیابی ریسک تا بهار ۲۰۲۴ منتشر شود.

مربوط: ایالات متحده و ویتنام قرارداد تراشه و فناوری هوش مصنوعی به ارزش میلیاردها دلار امضا کردند

کمیسیون اروپا می گوید گام های بعدی آن شامل آغاز ارزیابی جمعی از حوزه های فوق با همکاری ۲۷ کشور عضو است.

این تحول پس از ایجاد بیانیه مشترک در مورد استراتژی اقتصادی و امنیتی اروپا در ۲۰ ژوئن توسط کمیسیون اروپا صورت گرفت. بیانیه مشترک یک ابتکار چند جانبه است که شامل «محافظت در برابر خطرات» و ارتقای رقابت اروپا در بازارهای خاص است.

ایالات متحده همچنین بر ارزیابی خطرات صادرات فناوری خود در مناطق مشابه متمرکز است. به ویژه صادرات تراشه های نیمه هادی هوش مصنوعی پیشرفته به چین ممنوع شد.

بسیاری از قانونگذاران ایالات متحده نیز از قانونی حمایت می کنند که شرکت ها را ملزم می کند سرمایه گذاری در فناوری چین را گزارش دهند.

تصمیمات مربوط به این موضوع که منشأ آن در ایالات متحده است، کشورهای دیگر را بر آن داشته است تا در مورد فناوری هوش مصنوعی، اقدامات خود را در نظر بگیرند.

مجله: کارآگاه بلاک چین: Chainalysis با فروپاشی کوه Gox متولد شد

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا