اخبار ارز دیجیتال

تحریم‌های رمزنگاری اتحادیه اروپا علیه روسیه، مجریان غیرمنتظره‌ای دارد

مقامات پولی سنگاپور گفته اند که صرافی های داخلی ارزهای دیجیتال باید از تحریم های مالی علیه روسیه پیروی کنند.

بانک مرکزی و رگولاتور مالی این کشور، صرافی پولی سنگاپور (MAS)، از تمام صرافی‌های مجاز ارزهای دیجیتال در این کشور خواسته است تا از تحریم‌های مالی موجود علیه روسیه پیروی کنند.

این بیانیه پس از تحقیقاتی منتشر شد که نشان داد میلیون‌ها کمک مالی ارزهای دیجیتال توسط گروه‌های طرفدار روسیه برای حمایت از درگیری‌های جاری در اوکراین و تشدید تحریم‌ها علیه روسیه از سوی مقامات مالی در سراسر جهان جمع‌آوری شده بود. مزرعه برنج.

تصمیم سنگاپور در راستای تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه است که در اوایل سال جاری اعمال شد. در ابتدا، تحریم ها پرداخت های ارزهای دیجیتال روسیه و اتحادیه اروپا را به حدود 10000 دلار محدود کرد.

اما آخرین محدودیت‌ها در اوایل اکتبر از این هم فراتر رفت و «هر گونه کیف پول، حساب یا خدمات نگهبانی ارز دیجیتال، بدون در نظر گرفتن ارزش کیف پول» را ممنوع کرد.

در حوالی اولین سری از تحریم های اتحادیه اروپا، MAS اقداماتی را برای هدف قرار دادن بانک های روسیه و سایر نهادهای مستقر در این کشور اعمال کرد، همراه با ممنوعیت تأمین مالی برای فعالیت هایی که می تواند به نفع دولت روسیه باشد.

مربوط: تحریم های جدید اتحادیه اروپا چه معنایی برای صرافی های رمزنگاری و مشتریان روسی آنها دارد

از زمان شروع درگیری، صرافی‌های ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مرتبط با آن در راستای تحریم‌ها علیه روسیه سقوط کرده‌اند.

Kraken، یک صرافی محبوب ارزهای دیجیتال، ماه گذشته درهای خود را به روی کاربران روسی بست و تمام حساب های مرتبط با روسیه را محدود کرد. به طور مشابه، Dapper Labs تمام حساب های کاربران روسی را به حالت تعلیق درآورده است. این اقدام برداشت وجوه را متوقف کرد و حساب‌های مرتبط با روسیه را از فروش، خرید یا هدیه توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) منع کرد.

اخیرا، چاگری پویلارس، رئیس تحریم‌های جهانی بایننس در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت که این شرکت سخت در تلاش است تا با اقدامات اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد و در عین حال بهترین خدمات ممکن را به کاربران خود ارائه دهد.

در همین حال، بسیاری از کاربران روسی به کشورهای همسایه مانند قزاقستان هجوم آورده اند تا به استفاده از خدماتی که قبلا در دسترس بودند ادامه دهند.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا