اخبار ارز دیجیتال

گروه حمایت از مصرف کننده اتحادیه اروپا از دولت ها می خواهد که هوش مصنوعی را بررسی کنند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ائتلاف ناظر اتحادیه اروپا از دولت‌ها خواسته است تا خطرات و آسیب‌پذیری‌هایی را که توسط هوش مصنوعی مولد در معرض مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد، ارزیابی کنند.

گروه‌های حمایت از مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا (EU) از قانون‌گذاران خواسته‌اند تا مدل هوش مصنوعی (AI) پشت ربات‌های گفتگوی محبوب را بررسی کنند.

آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه گزارش داد که سیزده گروه ناظر به مصرف‌کنندگان داخلی، حفاظت از داده‌ها، رقابت و ایمنی محصول در مورد نگرانی‌ها در مورد هوش مصنوعی مولد هشدار داده‌اند.

این گروه استدلال کرد که تنظیم‌کننده‌ها باید هوش مصنوعی پشت سیستم‌هایی مانند ChatGPT را برای ارزیابی خطرات و آسیب‌پذیری‌ها برای مصرف‌کنندگان بررسی کنند تا اتحادیه اروپا مقررات هوش مصنوعی را معرفی کند.

علاوه بر مقامات محلی اتحادیه اروپا، ائتلاف همچنین نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، ابراز نگرانی‌های مشابه در مورد آسیب‌های احتمالی به مصرف‌کنندگان از هوش مصنوعی مولد کرد.

فراخوان آنها برای اقدام، رهبران را ترغیب کرد که نه تنها از قوانین موجود استفاده کنند، بلکه قوانین جدیدی را برای رفع نگرانی های هوش مصنوعی وضع کنند. آنها به گزارش شورای مصرف کننده نروژ اشاره کردند که خطرات چت ربات های هوش مصنوعی از جمله اطلاعات نادرست، جمع آوری داده ها و دستکاری را برجسته می کرد.

مربوط: مدیر عامل برندهای Animoca: هوش مصنوعی “رابطه همزیستی” با بلاک چین دارد

این هشدارها اندکی پس از تصویب قانون عظیم هوش مصنوعی در 14 ژوئن توسط قانونگذاران اتحادیه اروپا صادر شد. این طرح با 499 رای موافق، 28 رای مخالف و 93 رای ممتنع به تصویب کنگره رسید.

انتظار می رود محتوای این قانون ظرف دو تا سه سال آینده پس از مذاکرات فردی با کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجرایی شود. آنها به عنوان مجموعه ای جامع از قوانین برای توسعه و استقرار هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا عمل می کنند.

در ایالات متحده، مقامات همچنین در حال بررسی مقررات برای هوش مصنوعی هستند. در 9 ژوئن، دو لایحه جدید دو حزبی با هدف موضوعات شفافیت و نوآوری در صنعت پیشنهاد شد.

تنظیم‌کننده‌های بریتانیا می‌خواهند هوش مصنوعی برابر با انرژی پزشکی و هسته‌ای تنظیم شود.

مجله: AI Eye: 25000 معامله گر روی انتخاب سهام ChatGPT شرط بندی می کنند، هوش مصنوعی در پرتاب تاس و موارد دیگر بد است

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا