🚨 اخبار ارز دیجیتال

کمیسیون اروپا برای تضمین “رقابت سالم” در متاورس


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مارگرت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون اروپا، بر لزوم پیش‌بینی و برنامه‌ریزی برای تغییرات در پیشرفت فناوری تأکید کرد.

با توجه به مبارزه نظارتی برای همگام شدن با نوآوری های در حال تحول، معاون اجرایی کمیسیون اروپا، مارگرت وستاگر پیشنهاد کرده است که طوفان فکری درباره تأثیر فناوری هایی مانند Metaverse و ChatGPT یک مزیت خواهد بود.

وستاگر هنگام صحبت در مورد سیاست رقابت در کنفرانس کیستون تاکید کرد که گذار دیجیتال و گذار به اقتصاد دیجیتال خطرات و فرصت هایی را برای عموم به ارمغان آورده است. او معتقد است که این قانون از پیشرفت های تکنولوژیک عقب مانده است و می افزاید:

مطمئناً خیلی سریع عمل نکردیم. این می تواند درس مهمی برای ما در آینده باشد.

فرآیندهای اجرایی و قانونی همچنان از نوآوری های تکنولوژیک عقب هستند، اما وستاگر بر نیاز به پیش بینی و برنامه ریزی برای چنین تغییراتی تاکید کرد. او گفت:

به عنوان مثال، اکنون زمان آن فرا رسیده است که بپرسیم رقابت سالم در متاورس چگونه باید باشد و چگونه چیزی مانند ChatGPT می تواند معادله را تغییر دهد.”

او همچنین فاش کرد که از ماه مه ۲۰۲۳، کمیسیون اروپا تحقیقات ضد انحصاری را در بازار فیس بوک و نحوه استفاده متا از داده های مربوط به تبلیغات از رقبای خود انجام خواهد داد.

مربوط: محدودیت های مقررات جدید ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا

در ۱۵ فوریه، راه‌اندازی سندباکس تنظیم‌کننده بلاک چین اروپایی، که تا سال ۲۰۲۶ یک انجمن برای گفت‌وگوهای نظارتی در مورد ۲۰ پروژه در سال فراهم می‌کند، انجام شد.

در سوی دیگر این طیف، قانونگذاران اتحادیه اروپا در حال بحث در مورد استفاده از شواهد دانش صفر برای هویت های دیجیتال هستند. گزارش کوین تلگراف در مورد این موضوع برجسته می کند:

eID جدید به شهروندان این امکان را می دهد که بدون اتکا به ارائه دهندگان تجاری مانند امروز خود را به صورت آنلاین (از طریق کیف پول های هویت دیجیتال اروپایی) شناسایی و احراز هویت کنند.

اثبات دانش صفر به عنوان ابزار احتمالی برای اطمینان از انطباق مقررات و حفظ حریم خصوصی در ارزهای دیجیتال مورد توجه محققان قرار گرفته است.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا