اخبار ارز دیجیتال

سندباکس بلاک چین اتحادیه اروپا 20 مورد اول را پس از موجی از برنامه ها منتشر کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به گفته کمیسیون اروپا، بیست پروژه به عنوان گروه اولیه برای دریافت مشاوره حقوقی و راهنمایی های نظارتی انتخاب شده اند.

اولین دسته از موارد استفاده از بلاک چین برای اولین بار در سندباکس های نظارتی اروپایی پس از دریافت نزدیک به 90 ارسال در ماه آوریل پس از مدت ها انتظار، رسماً در 3 جولای راه اندازی شد. این ابتکار که برای اولین بار در سال 2020 رونمایی شد، با هدف پر کردن شکاف نظارتی بین کشورهای اروپایی و شرکت‌های ارزهای دیجیتال است.

بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، 20 پروژه برای گروه اول انتخاب شده اند که توسط شرکت هایی از بازارهای مالی و سرمایه، مخابرات و فناوری اطلاعات، تجارت جهانی، حمل و نقل و پروژه های فرابخشی هدایت می شوند.

این پروژه ها پنج منطقه اروپایی را شامل می شود: اروپای غربی با 14 مورد، اروپای جنوبی با 10 پروژه، اروپای شمالی و اروپای مرکزی هر کدام با 8 پروژه و اروپای شرقی با 7 پروژه.

پروژه های بلاک چین برای اولین گروه از سندباکس تنظیم شده توسط اتحادیه اروپا انتخاب شده اند. منبع: کمیسیون اروپا

برنامه هایی برای ایجاد یک سندباکس نظارتی برای فناوری بلاک چین توسط کمیسیون اروپا و شراکت بلاک چین اروپا (EBP) در سال 2020 اعلام شد. به گفته کمیسیون اروپا، هدف آن تسهیل گفتگو بین تنظیم‌کننده‌ها، پروژه‌های ارز دیجیتال و مقامات دولتی است.

کمیسیون گفت: “در این گفتگوها، توسعه دهندگان موارد استفاده می توانند پرونده های تجاری خود را ارائه دهند و راهنمایی های قانونی را از تنظیم کننده ها دریافت کنند.”

همچنین پشت این تلاش، شرکت حقوقی بریتانیایی Bird & Bird، با دفاتری در اروپا، آسیا، آمریکا و خاورمیانه است. این یک “رابط امن بین توسعه دهندگان و تنظیم کننده ها” ایجاد می کند و مسئول ارائه مشاوره حقوقی و راهنمایی های نظارتی برای پروژه ها است.

در بیانیه آمده است: «سندباکس به سرپرستان امکان می‌دهد تا دانش خود را در مورد فناوری‌های پیشرفته مرتبط با DLT افزایش دهند.

جعبه‌های ایمنی نظارتی همراه با سایر چارچوب‌ها، به ویژه پلتفرم‌های مالی دیجیتال اتحادیه اروپا و جعبه‌های ایمنی هوش مصنوعی که تحت قانون هوش مصنوعی اجرا شده‌اند، کار می‌کنند. به گفته کمیسیون، ادغام با توجه به “همگرایی فزاینده فناوری های نوآورانه در موارد استفاده که اغلب بخش های مختلف صنعت را درگیر می کند” حیاتی است.

مهلت درخواست برای اولین گروه از پیشنهادات، در نظر گرفته شده برای پروژه های بلاک چین با اثبات مفهوم معتبر و عناصر فرامرزی، در 14 آوریل بسته شد. این ابتکار هر سال یک پروژه جدید را تا سال 2026 انتخاب می کند.

مجله: ارزهای دیجیتال چگونه هوش مصنوعی را کنترل می کنند و به انسان ها انگیزه می دهند

نویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا