🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا قانون بحث برانگیز سوئیچ کشتن قرارداد هوشمند را بر اساس قانون داده نهایی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قانون داده برای اولین بار در اوایل سال ۲۰۲۲ پیشنهاد شد و در ۱۴ مارس توسط پارلمان اروپا تصویب شد.

قانونگذاران اتحادیه اروپا (EU) به توافقی دست یافته اند تا قانون بحث برانگیز داده را تحت فشار قرار دهند که قبلاً توسط جامعه ارزهای دیجیتال مورد بررسی قرار گرفته بود. تیری برتون، کمیسر اتحادیه اروپا برای بازار داخلی، امضای این توافق را در توییتی تایید کرد و گفت که این یک “نقطه عطف در بازسازی فضای دیجیتال” است.

قانون داده ها در ۱۴ مارس توسط پارلمان اروپا تصویب شد و در انتظار مذاکرات بین نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا در مورد نسخه نهایی این لایحه بود. قانون داده بر استفاده منصفانه از داده های صنعتی و رفع موانع به اشتراک گذاری عادلانه داده های تولید شده توسط سرویس های مختلف داده محور مانند اینترنت اشیا تمرکز دارد.

پارلمان اروپا استدلال کرد که این قانون استفاده از منابع داده برای آموزش الگوریتم ها را تشویق می کند و در نهایت هزینه های خدمات را کاهش می دهد. با این حال، این قانون انتقادات زیادی را از سوی جامعه ارزهای دیجیتال به دلیل پیشنهادات قرارداد هوشمند و عجیب و غریب آن برانگیخته است.

قانون داده مقرراتی برای تحمیل الزامات اصلاحی در قراردادهای هوشمند دارد، مانند سوئیچ کشتن که اجازه می دهد قراردادهای هوشمند به طور ایمن فسخ شوند. این قانون قوانین قرارداد هوشمندی را برای طرف‌هایی که داده‌های قابل اشتراک‌گذاری ارائه می‌کنند، از جمله «فسخ و تعلیق امن»، ضمانت‌هایی برای محافظت از اسرار تجاری و جلوگیری از انتقال غیرقانونی داده‌ها ایجاد می‌کند.

مربوط: این مقام به کمیسیون پارلمان اروپا گفت که FTX ثابت می کند که MiCA باید به سرعت تصویب شود

بسیاری از حامیان ارزهای دیجیتال بر این باورند که قوانین جدید اتحادیه اروپا، توسعه دهندگان قراردادهای هوشمند را مجبور می‌کند تا امکانات بازنشانی را طراحی کنند که امکان خاتمه یا قطع تراکنش‌ها را فراهم می‌کند. این می‌تواند نوآوری را محدود کند و پیروی از قراردادهای هوشمند را برای صنعت ارزهای دیجیتال سخت‌تر کند، که برخی از خودی‌های صنعت نگران آن هستند. 

دکتر مارتین هیسبوک، رئیس تحقیقات Uphold، گفت: دریافت کردم در یک استراتژی گسترده تر در مورد بازارهای داده، قبلاً اعلام شده بود که قراردادهای هوشمند یک گام به مشمول مقررات اتحادیه اروپا نزدیک تر شده اند.

کوین تلگراف با تیری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا تماس گرفت تا در مورد جنجال داغ پیرامون قراردادهای هوشمند اظهارنظر کند، اما در زمان نگارش پاسخی دریافت نکرد.

مجله: ۳.۴ میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا