🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا ابتکار عملی را برای تسریع دسترسی به ابررایانه‌ها برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی اعلام کرد

اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا نیز در سخنرانی خود در سال ۲۰۲۳ خواستار ایجاد یک نهاد جهانی مدیریت هوش مصنوعی شد.

اورسولا فون در لاین، رئیس اتحادیه اروپا، ابتکار جدیدی را برای دسترسی سریع استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی (AI) به ابررایانه‌های اروپایی اعلام کرد.

این اعلامیه در جریان سخنرانی رئیس جمهور در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ در ۱۳ سپتامبر اعلام شد.

رئیس جمهور فون در لاین در معرفی موضوع هوش مصنوعی به نامه سرگشاده ارسال شده توسط اعضای جامعه جهانی هوش مصنوعی اشاره کرد که در آن خواستار افزایش نظارت نظارتی بر پتانسیل “انقراض هوش مصنوعی” شده بود.

سخنرانی فون در لاین:

“هوش مصنوعی یک فناوری رایج است که در دسترس، قدرتمند و قابل انطباق با طیف گسترده ای از کاربردها، هم غیرنظامی و هم نظامی است. و سریعتر از آن چیزی که حتی توسعه دهندگان آن پیش بینی می کردند، در حال پیشرفت است. فرصت های آموزش با این مهارت ها در حال کاهش است.”

رئیس‌جمهور خواستار دستورالعمل‌های جدید برای «چارچوب جهانی جدید برای هوش مصنوعی» شد که بر روی سه ستون بنا شده است: نرده‌های محافظ، حاکمیت و راهنمایی نوآوری.

رئیس جمهور در توضیح گاردریل های لازم به قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا استناد کرد و آن را “نقشه ای برای کل جهان” خواند. در مورد ستون «حکومت»، خانم فون در لاین از جامعه بین‌المللی درخواست کرد که شورای حاکمیتی مشابه هیئت بین‌المللی تغییر آب و هوا ایجاد کند.

مربوط: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «صفر خالص» است

در نهایت، رئیس جمهور فون در لاین، مستاجر “راهنمای نوآوری” را تایید کرد، یک ابتکار در سراسر اتحادیه اروپا برای تسریع دسترسی به ابررایانه های اروپایی برای استارتاپ های هوش مصنوعی که مایل به آموزش مدل ها یا انجام تحقیقات هستند.

رئیس جمهور گفت: «اروپا اکنون با داشتن سه ابرکامپیوتر از پنج ابرکامپیوتر قدرتمند جهان، پیشتاز ابرکامپیوترهاست» و افزود: «ما باید از این مزیت استفاده کنیم».

رئیس جمهور فون در لاین همچنین از شرکت های فناوری ایالات متحده که به طور داوطلبانه استانداردها و اخلاق هوش مصنوعی را اتخاذ کرده اند و شرکت های اتحادیه اروپا که اقدامات مشابهی انجام داده اند، تمجید کرد. رئیس جمهور افزود: اکنون باید تمام تلاش ها را در جهت حداقل استانداردهای جهانی برای استفاده ایمن و اخلاقی از هوش مصنوعی بسیج کنیم.


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا