اخبار ارز دیجیتال

پیش نویس قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا به روز شد تا شامل ممنوعیت تشخیص چهره عمومی شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا رای‌گیری مجدد برای اضافه کردن ممنوعیت جدید استفاده عمومی از نظارت بیومتریک به قانون آینده هوش مصنوعی را تکمیل کرده‌اند.

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا پس از تکمیل رای گیری در دو کمیته پارلمانی، مبارزه با هوش مصنوعی (AI) مانند ChatGPT را به مرحله بعدی رساندند.

در رأی گیری در ۱۱ مه، اعضای پارلمان اروپا (MEP) موافقت کردند که قانون هوش مصنوعی را که مدت ها در انتظار آن بودیم گنجانده شود که استفاده از تشخیص چهره در ملاء عام و استفاده از ابزارهای پلیسی پیش بینی کننده را ممنوع می کند.

نمایندگان پارلمان اروپا همچنین موافقت کردند که اقدامات شفافیت جدیدی را اعمال کنند که بر ابزارهای مولد هوش مصنوعی تأثیر می گذارد. این اقدام، که در آخرین جلسه پیشنهاد شد، شامل نیاز به طبقه‌بندی ابزارهای هوش مصنوعی بر اساس سطوح ریسک درک شده، از کم تا غیرقابل قبول است.

نماینده کیم هوانگ سوپارنتاک این رای را “نقطه عطفی” برای مقررات هوش مصنوعی خواند و گفت که “حقوق اساسی” باید در هنگام تصویب چنین مقرراتی مورد تاکید قرار گیرد.

هوش مصنوعی باید به مردم، جامعه و محیط زیست خدمت کند، نه برعکس.»

این قانون در دو سال گذشته تحت مذاکره بوده است و در نهایت به مرحله بعدی فرآیند می‌رود و جزئیات باید بین کمیسیون اروپا و کشورهای عضو نهایی شود.

هنگامی که قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا نهایی شود، این یکی از مهمترین قوانین نهایی خواهد بود که بر استفاده و توسعه هوش مصنوعی تأثیر می گذارد.

مربوط: اینفلوئنسرهای اسنپ چت از AI Doppelgangers برای تبدیل Simps به پول نقد استفاده می کنند

این تحولات در اتحادیه اروپا با افزایش چشمگیر در دسترس بودن و استفاده از ابزارها و برنامه های کاربردی هوش مصنوعی صورت می گیرد.

در ۱۰ می، در کنفرانس Google I/O، این شرکت تعدادی از ویژگی های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرد که در پلتفرم های اصلی آن یکپارچه خواهند شد. یک هفته قبل، مایکروسافت به کاربران اجازه دسترسی رایگان به GPT-4 را داد.

این فناوری در حال حاضر در برنامه های کاربردی دنیای واقعی، از جمله یک ربات چت هوش مصنوعی که به عنوان اپراتور درایو در فرانچایز فست فود Wendy’s عمل می کند، استفاده می شود.

قانونگذاران در سراسر جهان به این رونق هوش مصنوعی توجه کرده اند و در حال بررسی نظارت بر فناوری نوظهور هستند. بریتانیا، ایالات متحده و چین همگی نیاز به مقررات را ابراز کرده اند.

مجله: چگونه هوش مصنوعی را کنترل کنیم و با ارزهای دیجیتال به انسان ها انگیزه دهیم

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا