اخبار ارز دیجیتال

eToro ثبت ارز دیجیتال در قبرس را ایمن می کند و قصد دارد در اتحادیه اروپا گسترش یابد

هدو بر، معاون مدیرعامل eToro گفت که اروپا برای این شرکت “بسیار مهم” است، زیرا اکثر کاربران eToro در منطقه مستقر هستند.

شرکت کارگزاری دوستدار رمزارز eToro در حال گسترش خدمات رمزنگاری خود در سطح جهانی با تأییدیه نظارتی جدید در اروپا است.

eToro به طور رسمی در 21 سپتامبر اعلام کرد که ثبت ارائه دهنده خدمات دارایی رمزنگاری (CASP) را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) دریافت کرده است.

eToro گفت که این ثبت به آن این اختیار را می دهد که خدمات رمزنگاری تنظیم شده را به همه کشورهای اتحادیه اروپا از یک نهاد واحد به نام eToro Europe Digital Assets ارائه دهد. به طور خاص، انتظار می‌رود این ثبت پس از اجرایی شدن مقررات بازار دارایی ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا (MiCA) در دسامبر 2024 اجرایی شود.

به گفته هدو بر، معاون مدیرعامل eToro، ثبت نام نشان می دهد که eToro “100٪ آماده است تا پس از اجرایی شدن MiCA در سال آینده، عصر جدید ارزهای دیجیتال را در آغوش بگیرد.” مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که اروپا برای eToro “بسیار مهم” است زیرا اکثر کاربران آن در منطقه مستقر هستند.

سایر شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند صرافی ByBit نیز با ثبت نام CySEC در حال گسترش حضور خود در اتحادیه اروپا هستند. در همین حال، صرافی ارز دیجیتال Binance در ژوئن 2023 برای لغو ثبت در قبرس درخواست کرد و گفت که می‌خواهد بر یک “بازار بزرگتر” تمرکز کند.

تایید اخیر ارز دیجیتال eToro در قبرس از نقطه عطف نظارتی مشابهی در اسپانیا پیروی می کند. در ژوئیه 2023، بانک اسپانیا ثبت eToro را به عنوان ارائه‌دهنده خدمات صرافی فیات و خدمات نگهداری کیف پول الکترونیکی تأیید کرد. پیش از این، eToro همچنین ثبت نام به عنوان یک ارائه دهنده خدمات دارایی دیجیتال را از تنظیم کننده مالی فرانسه، Autorité des Marchés Financiers، تضمین می کرد.

مربوط: مالت مشاوره عمومی را در مورد قوانین بازنگری شده کریپتو برای تطبیق با MiCA آغاز می کند

eToro، یک شرکت پیشرو در تجارت اجتماعی و سرمایه گذاری چند دارایی، در آوریل 2023 با Elon Musk’s X (توئیتر سابق) همکاری خواهد کرد تا به پلت فرم رسانه اجتماعی کمک کند تا ارز دیجیتال و معاملات سهام را راه اندازی کند.

این شرکت همچنین در اوایل سال جاری در استرالیا با مشکلاتی روبرو شد، به طوری که کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا در ماه آگوست از eToro به دلیل محصولات تجاری “فرار” شکایت کرد.

مجله: مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟

نویسنده: Helen Partz
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا