اخبار ارز دیجیتال

Etherscan انتقال توکن با ارزش صفر را برای جلوگیری از حملات مسمومیت پنهان می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مسمومیت آدرس یک کلاهبرداری فیشینگ است که می‌تواند روی کاربرانی که توکن‌های ناخواسته دریافت می‌کنند و آدرس‌های خود را هنگام ارسال رمزنگاری به دقت بررسی نمی‌کنند، تحت تاثیر قرار دهد.

طبق 10 آوریل کارگردان از Etherscan، کاوشگر بلاک چین به طور پیش‌فرض نمایش انتقال توکن با ارزش صفر را در وب‌سایت خود غیرفعال کرد. از این پس، کاربران باید به صورت دستی نمایشگر را از صفحه تنظیمات وب سایت روشن کنند. Etherscan می‌گوید که این به‌روزرسانی را برای جلوگیری از حملات «مسمومیت نشان‌دهنده» که فیشینگ و هرزنامه‌ها را به کاربران ناآگاه ارسال می‌کنند، ساخته است.

“جلوگیری از کلاهبرداری و حملات به روشی خنثی و مقیاس پذیر یک بازی بی پایان موش و گربه است… همانطور که ما به پیشرفت خود ادامه می دهیم، در صورت تمایل نظرات خود را برای ما ارسال کنید.”

مسمومیت آدرس نوعی از کلاهبرداری رمزنگاری است که در آن مهاجم با ارسال یک توکن ارزش نزدیک به صفر یا نزدیک به صفر به آدرس کاربر، آدرس کاربر را “آلوده” می کند. سپس تراکنش در تاریخچه کیف پول نرم یا سخت شما ثبت می شود و هنگام ارسال پول قابل انتخاب است. هدف از این کلاهبرداری فریب دادن کاربران برای ارسال سکه به آدرس های جعلی است. برای انجام این کار، هکرها از نرم‌افزارهای پیچیده برای ایجاد آدرس‌های تقلبی استفاده می‌کنند که بسیار شبیه به آدرس‌های «آلوده» هستند، اما با شخصیت‌های اصلی و آخری تقریباً یکسان.

گفته می شود، این کلاهبرداری فقط به عنوان فیشینگ طبقه بندی می شود. نه سکه های ناخواسته و نه آدرس هایی که چنین توکن هایی را دریافت می کنند، سرمایه های کاربر را به خطر نمی اندازند. با این حال، توکن‌های غیرقابل تعویض ناخواسته (NFT) می‌توانند آدرس‌ها را از طریق تعاملاتی مانند انتقال آدرس‌ها به حساب دیگر به خطر بیاندازند.

نمونه رمز ارزش صفر پنهان شده توسط Etherscan

شرکت Ledger کیف پول سخت افزاری بلاک چین به کاربران پیشنهاد می کند که مجموعه های NFT ناخواسته را هنگام دریافت آن ها مخفی کنند. مسمومیت آدرس را نمی توان متوقف کرد، اما لجر از بازیابی آدرس های سپرده یا مقصد از تاریخچه تراکنش های کاربران خودداری می کند و همیشه هنگام ارسال رمزنگاری، بررسی می کند که هر کاراکتر آدرس مقصد با آدرس ورودی مطابقت داشته باشد.

مجله: در اینجا نحوه ایمن نگه داشتن رمزنگاری خود آورده شده استنویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا