🚨 اخبار ارز دیجیتال

Vitalik Buterin اتریوم نگرانی هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی در خودروهای مدرن ایجاد می کند

فهرست

  • افزایش نگرانی های حفظ حریم خصوصی در وسایل نقلیه متصل
  • فناوری و حریم خصوصی

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم صدا کرد نگرانی در مورد پیامدهای حریم خصوصی خودروهای مدرن توجه را به جنبه های اغلب نادیده گرفته شده فناوری خودرو جلب می کند.

اظهارات بوترین به دنبال گزارش مفصلی توسط محققین جن کالتریدر، میشا رایکوف و زوئی مک دونالد است که مشکلات مهم حریم خصوصی را در ابزارهای امروزی فاش کرد.

افزایش نگرانی های حفظ حریم خصوصی در وسایل نقلیه متصل

گزارشی که بوترین اشاره کرد بیان می‌کند که همه ۲۵ برند خودروی مورد ارزیابی برچسب هشدار «حریم خصوصی شامل نمی‌شود» دریافت کردند که نشان‌دهنده نقص‌های جدی در حریم خصوصی است.

وسایل نقلیه مدرن که اغلب به عنوان «رایانه‌های روی چرخ» توصیف می‌شوند، حجم زیادی از داده‌های شخصی را جمع‌آوری می‌کنند، از موقعیت مکانی گرفته تا عادات رانندگی و حتی ویژگی‌های شخصی.

این داده ها نه تنها برای عملیات خودرو بلکه برای بازاریابی و سایر اهداف تجاری نیز استفاده می شود. علاوه بر این، گزارش شده است که ۸۴٪ از این مارک ها این داده های شخصی را به اشتراک می گذارند یا می فروشند، و ۵۶٪ به طور بالقوه آن را در صورت درخواست با سازمان های دولتی به اشتراک می گذارند.

این سطح هشدار دهنده از جمع آوری و به اشتراک گذاری داده ها نگرانی های قابل توجهی را در مورد حفظ حریم خصوصی در بین کارشناسان و مصرف کنندگان ایجاد کرده است.

فناوری و حریم خصوصی

پست بوترین بحثی را در رسانه های اجتماعی در مورد تعادل بین پیشرفت های تکنولوژیکی و حریم خصوصی ایجاد کرد.

برخی از کاربران علاقه خود را به بازیابی خودروهای کلاسیک برای جلوگیری از مسائل حریم خصوصی مدرن ابراز می کنند، در حالی که برخی دیگر بوترین را به انکار این فناوری متهم می کنند.

با این حال، بوترین موضع خود را روشن می‌کند و بیان می‌کند که از انواع فناوری‌های مدرن، از جمله کاربردهای خاص هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند، اما نگاهی انتقادی به فناوری‌هایی دارد که خطرات حفظ حریم خصوصی را به همراه دارند. “یک زیرمجموعه کوچک اما مهم وجود دارد که من نگران آنها هستم!” استرس داشت.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا