اخبار ارز دیجیتال

ارتقای Dencun اتریوم: دو تاریخ کلیدی که باید به عنوان پیشرفت های آزمایشی تماشا کنید

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

کریستین کیممعاون تحقیقات Galaxy خلاصه‌ای از آخرین تماس توسعه‌دهندگان اتریوم را به اشتراک گذاشت.

با حرکت به سمت جدول زمانی آزمایش Dencun، دو تاریخ کلیدی برای ردیابی قبل از فعال‌سازی شبکه اصلی ممکن است حیاتی باشد.

به‌روزرسانی Cancun/Deneb در شبکه‌های آزمایشی Sepolia و Holesky قرار است به ترتیب در ۳۰ ژانویه و ۷ فوریه فعال شود. در این زمینه، تیم بیکو، توسعه‌دهنده هسته اتریوم می‌گوید که انتظار دارد هفته آینده در مورد نسخه‌های مشتری اعلام شود.

ارتقای بسیار مورد انتظار Dencun به دنبال ارتقاء Shapella در سال گذشته است. به گفته توسعه دهندگان ETH، اگر مشکل عمده ای پیدا نشود، ابتدا در شبکه آزمایشی Goerli و سپس در Sepolia و Holesky مستقر می شود. هنگامی که Dencun به راحتی در هر سه شبکه آزمایشی اجرا می شود، فعال سازی شبکه اصلی برنامه ریزی خواهد شد.

در طول هفته، ارتقاء شبکه Dencun در شبکه تست Goerli فعال شد. این ارتقا شامل تغییرات بسیاری از جمله معرفی حباب های داده موقت با EIP-4844، که به عنوان “protodanksharding” نیز شناخته می شود، به کاهش هزینه تراکنش های L2 کمک می کند.

تیم بیکو، توسعه‌دهنده اتریوم، رویدادهایی را توصیف می‌کند که منجر به تکمیل نشدن ارتقای Dencun Goerli بلافاصله پس از راه‌اندازی آن شد. کاهش قابل انتظار اما قابل توجهی در مشارکت اعتباردهنده در فورک به دلیل داشتن مجموعه باز اعتبارسنجی توسط Goerli وجود داشت.

علاوه بر این، یک اشکال کلاینت در شبکه با Prysm، مقدار ریشه تاریخ را به جای کپی کردن روی آخرین ریشه تاریخ زمانی که Deneb فعال بود، روی ۰ تنظیم کرد.

هنگامی که باگ در Goerli ظاهر شد، علت آن پیدا شد، اصلاح شد و نسخه‌ای از آن به زودی منتشر شد.

شبکه Goerli در نهایت تکمیل شد، زیرا اعتبارسنجی‌های بیشتری آنلاین شدند و یک تیم مشتری برخی از گره‌های از دست رفته را ارتقا دادند.

با رسیدن به این نقطه عطف مهم، توسعه‌دهندگان اتریوم اکنون به توسعه شبکه‌های آزمایشی Sepolia و Holesky قبل از راه‌اندازی شبکه اصلی ادامه می‌دهند.

ارتقاء بسیار مورد انتظار Dencun تغییراتی را در لایه های اجماع و اجرای اتریوم ترکیب می کند. لیست تغییرات پروتکل شامل موارد زیر است: EIP-1153: کدهای ذخیره موقت. EIP-4788: ریشه بلوک Beacon در EVM. EIP-4844: عملیات قطعه قطعه; EIP-5656: MCOPY (دستورالعمل کپی حافظه)؛ EIP-6780: SELF DESTROY فقط در همان معامله. EIP-7044: خروجی های داوطلبانه با امضای پیوسته معتبر. EIP-7045: شکاف درج حداکثر تأییدیه را افزایش دهید. کد تراکنش EIP-7514: حد اکثر ضرر دوره و EIP-7516: BLOBBASEFEE را اضافه کنید.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا