🚨 اخبار ارز دیجیتال

بوترین اتریوم هیجان انگیزترین اپلیکیشن هوش مصنوعی را معرفی کرد

فهرست

  • تأیید کد مبتنی بر هوش مصنوعی توضیح داده شده است
  • هوش مصنوعی جذاب بوترین

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در یک پست اخیر در شبکه اجتماعی گفت. پر استرس هوش مصنوعی (AI) این پتانسیل را دارد که روش تأیید کد و شناسایی اشکالات در شبکه اتریوم را متحول کند.

بوترین هیجان خود را در مورد تأیید رسمی کدهای مبتنی بر هوش مصنوعی ابراز کرد و خاطرنشان کرد که بزرگترین خطر فنی که اتریوم امروز با آن مواجه است ناشی از اشتباهات در کد آن است.

او معتقد است که ادغام هوش مصنوعی در فرآیند توسعه می تواند این خطرات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و زیرساخت بلاک چین ایمن و قابل اطمینان تری را فراهم کند.

تأیید کد مبتنی بر هوش مصنوعی توضیح داده شده است

در مرکز هیجان بوترین، مفهوم تأیید رسمی مبتنی بر هوش مصنوعی است، فرآیندی که می‌تواند چشم‌انداز امنیت و کارایی بلاک چین را به‌طور چشمگیری تغییر دهد.

راستی‌آزمایی رسمی به استفاده از مدل‌های ریاضی برای اثبات یا رد درستی الگوریتم‌های زیربنایی یک سیستم اشاره دارد، و اطمینان حاصل شود که آن‌ها دقیقاً مطابق با تمام شرایط ممکن رفتار می‌کنند.

با استفاده از هوش مصنوعی در این زمینه، توسعه‌دهندگان می‌توانند تشخیص خطاها و آسیب‌پذیری‌ها در قراردادهای هوشمند و سایر کدهای مرتبط با بلاک چین را خودکار و بهبود بخشند و از سوء استفاده‌ها و شکست‌های پرهزینه بالقوه جلوگیری کنند.

این رویکرد نه تنها وعده افزایش استحکام بلاک چین اتریوم را می دهد، بلکه نشان دهنده یک گام به جلو در زمینه گسترده تر توسعه نرم افزار است، جایی که باگ ها و نقص های امنیتی یک مشکل رایج باقی می مانند.

هوش مصنوعی جذاب بوترین

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، بوترین همچنین هوش خود را با برداشتی طنزآمیز از تکامل فناوری هوش مصنوعی نشان داد. او از طریق یک پست سرگرم کننده، تصویر دراماتیک و اغلب تهدیدآمیز هوش مصنوعی در فیلم ها را با واقعیت امروزی هوش مصنوعی مکالمه مقایسه کرد.

با این حال، او قبلا در مورد خطرات وجودی ناشی از هوش مصنوعی فوق‌هوشمند ابراز نگرانی کرده بود و پیشنهاد می‌کرد که پیشرفت‌های کنترل نشده در هوش مصنوعی می‌تواند منجر به نتایجی شود که در آن انسان‌ها دیگر نیروی غالب نیستند.

به گفته بوترین، موارد استفاده ترکیبی از هوش مصنوعی و بلاک چین پتانسیل قابل توجهی را ارائه می دهد و ثابت می کند که هم امیدوارکننده و هم آسان برای پیاده سازی است، به خصوص اگر هوش مصنوعی در مکانیسم های موجود برای بهبود عملیات در مقیاس خرد ادغام شود. با این حال، ایجاد یک “Singleton” – یک هوش مصنوعی واحد، غیرمتمرکز و قابل اعتماد از طریق بلاک چین و تکنیک های رمزنگاری – چالش ها و خطرات قابل توجهی را به همراه دارد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا