🚨 اخبار ارز دیجیتال

Ethereum Layer 2 zkEVM “Scroll” راه اندازی شبکه اصلی را تایید کرد

داده های بلاک چین اتراسکن نشان می دهد که شبکه اصلی اسکرول بیش از یک هفته است که راه اندازی شده است.

اسکرول، یک رقیب جدید در فضای ماشین مجازی اتریوم (zkEVM) که برای مقیاس‌بندی بلاک چین کار می‌کند، راه‌اندازی شبکه اصلی خود را تایید کرد.

تیم اسکرول این اعلامیه را در پستی در ۱۷ اکتبر اعلام کرد و افزود که برنامه‌های موجود و جعبه‌ابزار توسعه‌دهندگان موجود در اتریوم اکنون می‌توانند به راه‌حل جدید مقیاس‌پذیری مهاجرت کنند.

تیم اسکرول گفت: «همه چیز درست از قبل کار می‌کند».

هدف راه‌حل‌های zkEVM مانند Scroll ارائه توان عملیاتی بالاتر و هزینه‌های تراکنش کمتر برای برنامه‌های غیرمتمرکز اجرا شده بر روی اتریوم است.

این کار با تجمیع هزاران تراکنش خارج از زنجیره در یک تراکنش و ارسال مدرکی متشکل از حداقل خلاصه داده‌ها به شبکه اصلی اتریوم کار می‌کند.

داده های بلاک چین نشان می دهد که اسکرول خبر راه اندازی و راه اندازی شبکه اصلی را از ۸ اکتبر مخفی کرده است. طبق داده‌های Etherscan، این روزی بود که اولین قرارداد هوشمند در شبکه اصلی اسکرول اجرا شد.

اسکرول گفت که راه اندازی شبکه اصلی پس از ۱۵ ماه آزمایش گسترده و ممیزی های امنیتی در سه شبکه آزمایشی جداگانه انجام شد.

اسکرول افزود: “قراردادهای پل ما و قراردادهای جمع آوری شده توسط OpenZeppelin و Zellic ممیزی شدند.” مدار zkEVM آن توسط Trail of Bits، Zellic و KALOS بررسی شد.

بیش از ۴۵۰۰۰۰ قرارداد هوشمند در سه شبکه آزمایشی مستقر شد که بیش از ۹۰ میلیون تراکنش را در ۹ میلیون بلوک امکان پذیر کرد. این شرکت می گوید ۲۸۰۰۰۰ اثبات ZK نیز تولید شده است.

حدود یک ماه پیش، یکی از بنیانگذاران Scroll، Ye Zhang گفت که Cointelegraph Scroll با عملکرد متمرکز راه اندازی خواهد شد، اما قصد دارد به مرور زمان غیرمتمرکزتر شود.

ژانگ گفت: “یک ترتیب سنج متمرکز و دکمه تایید کننده مرکزی معرفی خواهد شد.” با این حال، وی افزود که برنامه هایی برای حذف این دکمه وجود دارد.

«ما یک نقشه راه داریم […] برای تشویق جامعه به حل نقاط شکست و ساخت سخت افزار اثبات بهتر. ”

ژانگ گفت که تیم اسکرول همچنین پیشنهاداتی را برای جامعه ارائه خواهد کرد تا در مورد آنچه که برای اسکرول در آینده بهتر است بحث کنند.

مربوط: ConsenSys Linea zkEVM را برای مقیاس‌بندی بیشتر اتریوم راه‌اندازی کرد

اسکرول در سال ۲۰۲۱ با هدف جامعه محور شدن تاسیس شد. راه حل های دیگر zkEVM که بر روی مقیاس گذاری اتریوم کار می کنند عبارتند از Polygon، zkSync، StarkWare و Immutable.

Jordi Baylina، سرپرست فنی Polygon Hermez zkEVM اخیراً به Cointelegraph گفته است که چنین رقابتی در فضای zkEVM فقط اکوسیستم اتریوم را قوی‌تر می‌کند.

او گفت: «انجام پروژه‌های مختلف به شما تجربه زیادی می‌دهد. همچنین راهی برای آزمایش رویکردهای مختلف، روش‌های مدیریت کارها و راه‌های حل آنها است».

مجله: حمله zkEVM! ارز دیجیتال ۱۰ برابر لحظه


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا