اخبار ارز دیجیتال

اتریوم در مقابل بیت کوین: اگر سطح پشتیبانی کلیدی شکسته شود، قیمت ETH 20 درصد کاهش می یابد

قیمت اتریوم بارها نتوانسته است از مقاومت اصلی خط روند عبور کند و اکنون اتریوم نیز در خطر از دست دادن پشتیبانی فنی قوی قرار دارد.

رالی اتر (ETH) در مقابل بیت کوین (BTC) نه تنها نشانه هایی از فرسودگی را نشان می دهد، بلکه در خطر سقوط به زیر سطوح کلیدی پشتیبانی فنی نیز قرار دارد.

ETH در اواخر ژانویه در برابر BTC کاهش می یابد

جفت ETH/BTC در ۲۴ ژانویه حدود ۹.۲۵ درصد از بالاترین سطح محلی ۰.۰۷۷۹ BTC که در ۱۱ ژانویه ایجاد شد، سقوط کرد. از ابتدای سال، بیت‌کوین از نظر دلار به‌ترتیب ۳۸ درصد در مقابل ۳۵ درصد از اتر پیشی گرفته است. .

نمودار شمعدانی روزانه ETH/BTC.منبع: Trading View

جالب اینجاست که رالی اتر در برابر بیت کوین، همانطور که در زیر نشان داده شده است، قیمت آن را به انتهای محدوده نوار EMA رسانده است.

نمودار هفتگی کندل استیک ETH/BTC.منبع: Trading View

نشانگر نوار EMA تعدادی میانگین متحرک نمایی افزایش بازه های زمانی را در نمودار قیمت یکسان نشان می دهد. در زیر محدوده نوار، احتمال سقوط دارایی برای مدت طولانی بیشتر است.

به عبارت دیگر، افت احتمالاً منجر به کاهش ۲۰ درصدی یا بیشتر از سطح قیمت فعلی خواهد شد.

برعکس، عبور از محدوده روبان، احتمال افزایش دارایی در محدوده وسیع تری را افزایش می دهد.

قیمت اتریوم توسط خط روند نزولی اصلی محدود شد

همانطور که در زیر می بینید، ETH/BTC در این هفته به میانگین متحرک نمایی ۵۵ هفته ای (موج قرمز) سقوط کرده است. با پیشروی خریداران در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۵۵ هفته ای، اتر تنها ۰.۳۵ درصد در برابر بیت کوین بهبود یافت و به ۰.۰۷۰۸ BTC در ۲۴ ژانویه رسید.

مطالب مرتبط: این هدف قیمتی ۲۵۰۰۰ دلاری بیت کوین به معنای پریشانی کوتاه بیت کوین است

اما اکنون احتمالاً پایین نوار EMA را مجدداً آزمایش می کند و فروشندگان اخیراً به دلیل مقاومت خط روند نزولی در طول ماه ها (خط روند سیاه در نمودار زیر) فعال تر شده اند.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC بر مقاومت خط روند نزولی متمرکز شده است.منبع: Trading View

بنابراین، نمی‌توانیم این احتمال را رد کنیم که ETH/BTC مانند پس از فروپاشی Terra در می ۲۰۲۲ به زیر محدوده نوار EMA سقوط کند.

در آن زمان، اتر بیش از ۲۵ درصد در برابر بیت کوین افت کرد و به ۰.۰۴۹۰ رسید، سطحی مطابق با متحرک ۲۰۰ هفته ای (موج آبی).

بنابراین، جفت ETH/BTC می‌تواند متحرک نمایی ۲۰۰ هفته‌ای را نزدیک به ۰.۰۵۵۰ BTC آزمایش کند، اگر در هفته‌های آینده شکست مشابهی رخ دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا