اخبار ارز دیجیتال

اعتبار سنجی اتریوم 689 ETH را از رله MEV-Boost نقد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

689 اتر با ارزشی نزدیک به 1.3 میلیون دلار، بزرگترین پرداخت از زمان پرداخت 691 اتر به Lido در 20 مارس است.

1.28 میلیون دلار پاداش 689 اتر (ETH) از یک بلوک تقویت کننده با ارزش استخراج پذیر جزئی (MEV) در زنجیره فانوس اتریوم در یکی از بزرگترین پاداش ها در ماه های اخیر پرداخت شده است.

Lido، یک راه حل استیکینگ مایع اتریوم، از بلوک زنجیره ای بیکن به شماره 17007842 جوایزی دریافت کرد. طبق داده های تراکنش، زنجیره بیکن شامل 47 تراکنش است و توسط beaverbuild.org ساخته شده است.

این جوایز تقریباً با بالاترین میزان اخیر لیدو یعنی 691 اتر در 20 مارس مطابقت داشت.

این رقم نظر مارتین کوپلمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Gnosis، یک پلتفرم زیرساخت مبتنی بر اتریوم را برانگیخت و گفت که کاربران اتریوم باید از خدماتی مانند MEVBlocker برای جلوگیری از سوء استفاده از تراکنش استفاده کنند. من پیشنهاد کردم.

بر اساس گزارش MEVBlocker، ربات‌های MEV بیش از 1.38 میلیارد دلار از کاربران اتریوم که برای تجارت، تامین نقدینگی و انتشار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) تلاش می‌کنند، برداشت کرده‌اند.

این رله‌های تقویت مرکزی MEV می‌توانند با جمع‌آوری بلوک‌ها از سازنده‌های متعدد و انتخاب آن‌هایی که بالاترین هزینه را دارند، ارزش استخراج کنند.

یکی از رایج ترین انواع سوء استفاده های MEV، حمله “ساندویچ” است. این زمانی اتفاق می‌افتد که مهاجم معامله بزرگی را در دو طرف معامله هدف انجام می‌دهد و قیمت را دستکاری می‌کند تا از تغییر قیمت سود ببرد.

مربوط: ETH Staking در صرافی های برتر به سانسور اتریوم کمک می کند: داده ها

رله تقویت کننده MEV از مفهوم جداسازی پیشنهاد دهنده-سازنده (PBS) که در سال 2021 توسط سازمان تحقیقاتی اتریوم Flashbots برای انتقال به Proof of Stake در ماه سپتامبر معرفی شد، نشات می‌گیرد.

تفکیک نقش پیشنهاد دهندگان از سازندگان بلاک به منظور تشویق رقابت در سطح اجماع، تمرکززدایی بیشتر شبکه اتریوم و تقویت مقاومت در برابر سانسور است.

با این حال، از زمانی که The Merge اتفاق افتاد، اتریوم با برخی مشکلات سانسور مواجه شده است. یعنی رعایت استانداردهای تعیین شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC).

طبق گزارش MEVBoost.org، در حال حاضر 10 رله فعال وجود دارد و از زمانی که MEV در سال 2021 معرفی شد، Flashbots مسئول رله کردن بیش از 50 درصد از بلوک های MEV Boost هستند.

مجله: کوین های ناپایدار: Depegging، سرکوب بانکی و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا