🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک سوئیسی UBS صندوق بازار پول توکن شده را در اتریوم راه اندازی کرد

این صندوق بخشی از چتر گسترده تر VCC است که انواع دارایی های دنیای واقعی را به بلاک چین می آورد.

غول بانکداری سوئیسی UBS آزمایشی زنده از نسخه توکن شده صندوق سرمایه متغیر خود (VCC) را به عنوان بخشی از Project Guardian، ابتکاری به رهبری بانک مرکزی سنگاپور راه اندازی کرده است.

مدیریت دارایی UBS در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که این صندوق بخشی از چتر گسترده تر VCC است که هدف آن آوردن انواع مختلف دارایی های دنیای واقعی (RWA) به بلاک چین است. توماس کاگی، رئیس سنگاپور و آسیای جنوب شرقی در UBS Asset Management، گفت که این پروژه نقطه عطفی در درک توکنیزاسیون وجوه است. کایگی گفت:

از طریق این تلاش اکتشافی، ما با موسسات مالی سنتی و ارائه‌دهندگان فین‌تک کار خواهیم کرد تا به آنها کمک کنیم تا چگونگی بهبود نقدینگی بازار و دسترسی به بازار برای مشتریان خود را درک کنند.»

مدیریت دارایی UBS از طریق سرویس توکن سازی داخلی خود به نام UBS Tokenize، آزمایشی کنترل شده از صندوق بازار پول توکن شده را راه اندازی کرده است. این شرکت از قراردادهای هوشمند روی اتریوم برای انجام فعالیت‌های مختلفی مانند بازخرید و استفاده از وجوه استفاده کرد.

این آزمایش همچنین بخشی از استراتژی فناوری دفتر کل توزیع شده جهانی (DLT) است که بر استفاده از بلاک چین های خصوصی و عمومی برای توزیع و صدور وجوه تمرکز دارد.

مربوط: سنگاپور ۱۱۲ میلیون دلار برای حمایت از راه حل های فین تک از جمله Web3 متعهد می کند

توسعه جدید پیش‌بینی‌های قبلی در مورد توکن‌سازی RWA را برآورده می‌کند. الیزه وانگ، مشاور دولت امارات متحده عربی به کوین تلگراف، طی یک بحث میزگردی در اجلاس جهانی توکن ۲۰۲۳، به کوین تلگراف گفت که توکن سازی دارایی های دنیای واقعی مزایای مختلفی مانند شفافیت و امنیت را ارائه می دهد که ویژگی های ساخته شده در بلاک چین هستند. او گفت که آن را دریافت خواهد کرد. به گفته مدیران اجرایی، توکن سازی RWA پتانسیل گسترده شدن را دارد زیرا فرصتی بزرگ برای بسیاری از صنایع ارائه می دهد.

در اوایل سال جاری، پروتکل‌های متمرکز بر RWA با پیشی گرفتن از سایر زیربخش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) خبرساز شدند. در ۹ ژوئن، سود توکن پروژه پلتفرم توکن سازی RWA تا ۳۲ درصد از سال تا به امروز (YTD) در آن زمان افزایش یافت.

مجله: Hyperbitcoinization در حال انجام است، RFK درخواست کمک های مالی بیت کوین می کند، اخبار دیگر: Hodler’s Digest

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا