اخبار ارز دیجیتال

اتریوم برای اولین بار از زمان ادغام به حالت تورم تبدیل می شود – قیمت اتریوم همچنان در خطر سقوط 50 درصدی است

تنظیمات فنی نزولی و کاهش تعداد نهنگ‌های اتریوم خطرات نزولی را برای قیمت ETH ایجاد می‌کند.

نرخ عرضه سالانه اتریوم (ETH) برای اولین بار از زمانی که اتریوم در ادغام سپتامبر به Proof of Stake منتقل شد، به زیر صفر رسیده است. علت؟ افزایش فعالیت های زنجیره ای در بحبوحه سقوط گسترده بازار ارزهای دیجیتال.

اتریوم به طور موثر به سمت کاهش قیمت می رود

از تاریخ 9 نوامبر، تعداد توکن‌های اتر بیشتر از آنچه به عنوان بخشی از مکانیسم هزینه سوزی اتریوم ایجاد شده بود، سوزانده شده است. به عبارت ساده تر، هر چه تراکنش های زنجیره ای بیشتر باشد، کارمزد تراکنش های ETH بیشتری مصرف می شود.

در بازه زمانی 30 روزه، شبکه اتریوم ETH را با نرخ سالانه 773000 توکن برای صدور 603000 توکن می سوزاند. به عبارت دیگر، عرضه ETH سالانه 0.14 درصد کاهش می یابد.

رشد عرضه اتریوم از 11 نوامبر. منبع: Ultrasound.Money

به طور کلی، شبکه اتریوم از زمان معرفی مکانیسم هزینه سوزی در آگوست 2021، 2.72 میلیون ETH سوزانده است. این معادل تخریب دائمی تقریباً 4 ETH در دقیقه است.

در بحبوحه سقوط چشمگیر FTX، کارمزدهای معاملاتی در شبکه اتریوم به بالاترین سطح خود از ماه می 2022 افزایش یافت، زیرا معامله گران برای انتقال ETH به و از صرافی ها عجله داشتند.

عملکرد کارمزد تراکنش های اتریوم در 6 ماه گذشته. منبع: YCharts

بر اساس داده‌های گلس‌نود، در ماه نوامبر حدود 1 میلیون ETH از صرافی خارج شد.

موجودی اتریوم در همه صرافی ها.منبع: Glassnode

بسیاری از تحلیلگران معتقدند که چشم انداز کاهش تورم اتر یک سیگنال صعودی برای اتریوم است و باید کمبود کلی را افزایش دهد. با این حال، نرخ تداوم کاهش تورم محصول نوسانات فعلی قیمت ETH است و می تواند چشم انداز بهبود کوتاه مدت را تضعیف کند.

قیمت اتر در معرض خطر سقوط 50٪

قیمت اتر از ابتدای ماه حدود 20 درصد کاهش یافته است و در 11 نوامبر پس از بازگشت از پایین ترین سطح داخلی 1075 دلار، حدود 1250 دلار معامله می شود.

علاوه بر این، اکشن قیمت اتر نیز وارد فاز فروپاشی الگوی مثلث متقارن محبوب شده است که می تواند قیمت را 50 درصد دیگر از سطوح فعلی پایین بیاورد.

مرتبط: قیمت بیت کوین به 15.6 هزار دلار به پایین ترین حد چند ساله خود رسید، تحلیلگران انتظار کاهش بیشتر را دارند

مثلث متقارن یک الگوی ادامه است. این بدان معنی است که پس از عبور قیمت از آن محدوده، در حالی که جهت روند قبلی را دنبال می کند، ثابت می شود. به عنوان یک اصل تحلیل تکنیکال، هدف سود الگو پس از افزودن ارتفاع مثلث به نقطه شکست اندازه گیری می شود.

نمودار قیمت 3 روزه برای ETH/USD که دارای تنظیمات تجزیه مثلث متقارن است.منبع: Trading View

اعمال این تئوری برای مثلث متقارن اتر، هدف کمتری در حدود 675 دلار تا دسامبر 2022، حدود 50 درصد کمتر از قیمت فعلی تعیین می کند.

استدلال نزولی‌تر ناشی از کاهش اخیر عرضه توسط ثروتمندترین سرمایه‌گذاران اتریوم است.

قابل ذکر است، دوره روند نزولی اتر در نوامبر مصادف است با کاهش عرضه اتر که توسط آدرس‌هایی با موجودی بین 10000 تا 10 میلیون اتر نگهداری می‌شود.

نرخ عرضه اتریوم توسط آدرس هایی با موجودی 10-10 میلیون ETH حفظ می شود.منبع: Santimento

در مقابل، آدرس‌هایی با موجودی بین 1000 تا 10000 اتریوم افزایش یافت در حالی که قیمت‌ها کاهش یافت.

این دو مفهوم دارد. اول، آدرس‌هایی که زمانی بیش از 10000 توکن ETH داشتند، دارایی خود را کاهش داده‌اند و بنابراین در گروه 1000-10000 ETH قرار می‌گیرند.

نرخ عرضه اتریوم توسط آدرس‌هایی با موجودی 10-10 هزار ETH حفظ می‌شود.منبع: Santimento

دوم، همگروهی 1000 تا 10000 اتریوم کاهش قیمت اتر را فرصتی برای “خرید افت” دید و کنترل عرضه اتریوم را در ماه نوامبر تشدید کرد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا